Bastianini se příští rok stane jezdcem tovární Ducati

Enea Bastianini příští rok nahradí Australana Jacka Millera a stane se tak novým továrním jezdcem Ducati.

Ducati dnes oficiálně oznámila, že Jacka Millera, který odchází ke KTM, příští rok nahradí Enea Bastianini. Tým dlouho váhal mezi Bastianinim a Jorge Martinem. Nakonec se rozhodli pro Bastianiniho, který se letos už třikrát dostal na stupínek nejvyšší. Prodloužení smlouvy s Bagnaiou již tým oznámil před několika měsíci. V továrním týmu italské značky tedy příští rok budou jezdit dva Italové. 

Jorge Martin tím pádem zůstane u týmu Pramac Racing, kde bude i nadále kolegou Johanna Zarca. „Nebyla to jednoduchá volba. Enea a Jorge jsou oba velmi rychlí a mladí jezdci,“ sdělil Gigi Dall’Igna a zároveň dodal, že Martin bude mít k dispozici stejný materiál a technickou podporu jako Bastianini u továrního týmu.

Alex Márquez přestupuje do Gresiniho týmu

Alex Márquez přestupuje do Gresiniho týmu

„Jsem nadšený, že od příštího roku budu moci oblékat barvy oficiálního týmu Ducati,“ prohlásil Bastianini. „Byl to můj sen a teď se mi splnil. Za ty dva roky v MotoGP jsem se toho hodně naučil a věřím, že se budu nadále zlepšovat,“ pokračoval Ital. „Chtěl bych poděkovat Claudiovi, Gigimu, Paolovi a Davidemu za to, že mi důvěřují a že mi dali tuto neuvěřitelnou příležitost. Dále bych chtěl poděkovat také Nadie a celému týmu Gresini za velkou podporu, které se mi od nich dostalo během této úžasné společné sezóny. Než se s totálním nasazením a správným týmovým duchem pustím do svého nového dobrodružství v roli továrního jezdce Ducati, pokusím se uzavřít tento ročník co nejlepším způsobem,“ uzavřel Bastianini.

Zdroj: Ducati, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře