Bastianini v Texasu nepojede, nahradí jej Pirro

Bastianini v Texasu nepojede, nahradí jej Pirro

Zraněný Enea Bastianini nakonec nenastoupí ani do závodu v Austinu. Nahradí jej testovací jezdec Ducati – Michele Pirro.

Ital Enea Bastianini upadl po kolizi s Lucou Marinim během portugalského sprintu a zlomil si lopatku. Kvůli zranění musel vynechat hlavní portugalský závod a pak také celý argentinský závodní víkend. Nyní už je jisté, že nenastoupí ani do závodu v Texasu, který se jede už o tomto víkendu. Nahradí jej jeho krajan Michele Pirro, jenž je testovacím jezdcem Ducati.

Bastianini v posledních dnech absolvoval zkušební jízdu v Misanu s motocyklem Panigale V4S a následně podstoupil vyšetření u doktora Porcelliniho ve Forli. Lékař ovšem jezdci sdělil, že k plnému zotavení bude potřebovat ještě pár týdnů, což je pro jezdce, který loni v šampionátu skončil na celkovém třetím místě, poměrně dost nepříjemná zpráva.

Kromě Bastianiniho budou tento týden v Austinu chybět i Marc Márquez a Pol Espargaro. Další zraněný – Miguel Oliveira, sdělil, že by v Austinu rád jel, ale konečné slovo budou mít lékaři na okruhu.

Zdroj a foto: Ducati

Doporučujeme

Články odjinud