Bautista se o svém startu rozhodne po sobotním ranním tréninku

Španěl Álvaro Bautista se dnes musel potýkat s velkou bolestí, kterou mu způsobuje zlomená klíční kost. V sobotu ránno zkusí utišující léky a poté se rozhodne o svém startu. Loris Capirossi byl dnes jedenáctý.

Ani jeden ze strojů týmu Rizla Suzuki se v prvním tréninku na Velkou cenu Francie v Le Mans nevešel do první desítky. Veterán Loris Capirossi skončil jedenáctý a Álvaro Bautista, který se musel vyrovnávat s bolestí způsobenou zlomeninou klíční kosti, byl poslední sedmnáctý. Španěl po sobotním ranním tréninku přehodnotí svůj stav a rozhodne se, jestli bude moci v neděli závodit.

Capirossi absoloval celý trénink na jedné sadě pneumatik. "Byl to docela dobrý trénink, ale na konci jsme zkoušeli nastavení, které nefungovalo tak dobře, což bylo trochu zklamání," bilancoval Ital. "Dnes jsme předvedli dobrý základ a zítra se určitě zlepšíme. Momentálně se všechno zdá být OK, takže doufejme, že zažijeme dobrý víkend."

Bautista věřil, že se bude při tréninku cítit lépe. "Tento týden jsem velmi tvrdě pracoval, abych byl fit a věřil jsem, že budu moci na motorce jet. Bylo to velmi těžké, protože po dvou až třech kolech jsem začal ztrácet energii, hodně mě bolelo levé rameno a nemohl jsem řídit, jak bych chtěl," vysvětloval Španěl, který zatím nevyužil léků utišujících bolest. V sobotu už to zkusí i s nimi. "Doufejme, že bolest bude menší. Pak se rozhodnu, jestli budu pokračovat. Dnes jsem zvládl maximálně pět kol a závod se jede na osmadvacet."

Šéf týmu Paul Denning vysvětlil, že motocykloví jezdci jsou sice tvrdí chlapíci, ale existuje hranice, kdy bolest vyhraje, což byl v pátek Bautistův případ. Dále věří, že Capirossi je na tom lépe, než ukazuje výsledková listina.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře