Bautista si pochvaloval rychlost své suzuki, Capirossi musí na operaci

Álvaro Bautista se v závodě oproti kvalifikaci výrazně zlepšil a přestože po startu ztratil, dojel nakonec osmý. Capirossi doplatil na nezaviněnou kolizi s Haydenem, navíc si poranil malíček.

Nastavení, které si po kvalifikaci tak pochvalovali jezdci týmu Rizla Suzuki, mohl při Velké ceně San Marina v Misanu plně využít jen v cíli nakonec osmý Álvaro Bautista. Jubilejní dvoustá grand prix v královské kubatuře skončila pro Lorise Capirossiho již ve druhé zatáčce, kde ho srazil Nicky Hayden. Veterán si navíc poranil malíček na pravé ruce a zítra ho čeká operace. Konec závodu však zastínila smrt závodníka Shoyi Tomizawy, který podlehl zraněním způsobeným při nehodě v závodě Moto2.

Bautistovi se podařil start, ale pak se musel vyhnout Capirossimu a Haydenovi. "Tím jsem ztratil svou pozici. Snažil jsem se co nejrychleji dostat zpátky do rytmu. Věděl jsem, že máme dobrou rychlost. Když jsem stíhal skupinku před sebou, omylem jsem zařadil neutrál a tím opět ztratil. Pak jsem se již plně koncentroval, jel na hraně, zajížděl jsem rychlejší kola než v tréninku a skupinku jsem dohnal," vzpomínal Španěl. "Věděl jsem, že jsem rychlejší, takže jsem je předjel a ujel jim. Dnes přede mnou nikdo nespadl, takže jsem opravdu dojel na osmé pozici, což mě potěšilo."

Po závodě se však Španěl dozvěděl o Tomizawově smrti. "Je mi moc líto jeho i celé jeho rodiny. Je to těžký den pro všechny závodníky. Jsem si jistý, že navždy zůstane s námi a doufám, že je teď na lepším místě," dodal Bautista.

Capirossiho dnešní závod vůbec nepotěšil. "Moc jsem si věřil, motorka fungovala dobře, mohl jsem být konkurenceschopný. Teď musím na operaci a doufám, že v Aragónu budu zpátky, To všechno ale neznamená nic ve srovnání s tím, co se tu stalo v jiném závodě," řekl závěrem veterán. "Chci popřát hlubokou soustrast Tomizawově rodině. Je to velká tragédie, je to něco, o čem nikdy neslyšíte rád."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře