Bautista ve čtvrtek onemocněl a den strávil v hotelu

V úvodních dvou dnech byly výkony jediného jezdce Suzuki příjemným překvapením, bohužel ve čtvrtek Álvaro Bautista v Sepangu netestoval, protože mu to neumožnil jeho zdravotní stav.
Bautista ve čtvrtek onemocněl a den strávil v hotelu

Španělský jezdec tovární GSV-R zaznamenal dobrý výkon v prvním testu roku 2011, ale ve čtvrtek vyjel na dráhu jen jednou, musel se vrátit zpátky do boxů, a protože ho trápily žaludeční problémy, test pro něho předčasně skončil. Bautista odjel na hotel a do sedla GSV-R usedl Japonec Nobuatsu Aoki. Později se sice Španěl vrátil, ale problémy přetrvávaly a Bautista již nebyl schopen dokončit dobře rozdělanou práci.

Aoki spolu s týmem Suzuki dokončil plánovaný program testů. Pracovali na hodnocení nejnovější specifikace motoru, podvozku a elektroniky. Jeho informace spolu s komentářem Bautisty umožní japonským technikům připravit potřebná zlepšení pro druhý test, který proběhne na stejném okruhu koncem února.

„Vůbec jsem se necítil dobře, pocit slabosti stále přetrvával a to se za celý den nezlepšilo,“ řek na úvod Álvaro Bautista. „Zkusil jsem jezdit dnes ráno. Opravdu jsem chtěl využít kvalitních podmínek na dráze a pokusit se nastavit poprvé tady v Sepangu čas na kolo 2´00! Ale jakmile jsem zajel první kolo, fyzické vypětí můj zdravotní stav ještě zhoršilo a dál už to prostě nešlo.“

„Takže omluva patří mému týmu a sám za sebe jsem rovněž zklamaný,“ pokračoval Bautista. „Chlapi mi ale připomněli, že za dnešní časy na kolo tu nejsou žádné body a také, že jsme už kus práce odvedli v posledních dvou dnech, takže myslím, že to snad nebyl tak velký problém. Rovněž Nobu (Nobuatsu Aoki) odvedl dobrou práci a vyzkoušel hodně materiálu, což mi doufám pomůže příště.“

„Každopádně jsem velmi spokojený s potenciálem nové Suzuki pro rok 2011 stejně, jako se svým týmem a už se nemůžu dočkat až sem koncem února přijedeme znovu,“ řekl Bautista závěrem.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


10:22 | Andrea Dovizioso dnes slaví 33 let. odkaz
20:27 | Sergio Garcia dnes slaví 16 let.
21. března | Riccardo Rossi dnes slaví 17 let.
10. března | Mladý Francouz musel do svého prvního závodu v MotoGP odstartovat z boxové uličky. odkaz
10. března | Quartararo měl problém hned na startu. odkaz