Bautista zabral a je sedmý, Capirossi s pádem třináctý

Ve velmi dobrém světle se představil nováček týmu Rizla Suzuki Álvaro Bautista, když po šedesáti minutách úvodního tréninku figuroval na sedmé pozici. Loris Capirossi po nehodě už na náhradním motocyklu zajel třináctý čas.

Španěl Bautista předváděl v přípravných testech pokaždé mírné zlepšení, ale i tak je jeho páteční výkon určitě pro všechny v týmu příjemným překvapením. Je zatím druhým nejlepším nováčkem a bývalou konkurenci z čtvrtlitrů nechal celkem daleko za sebou.

„S tím, co se nám večer podařilo jsem opravdu velmi spokojený,“ uvedl Álvaro Bautista. „Podmínky na dráze nebyly ve srovnání s testem tak dobré, ale i tak jsem hodně blízko nejlepšího času, který jsem tu vůbec kdy zajel. Za svým maximem jsem jen desetinu, což je určitě povzbuzující.“

„Řešil jsem určité problémy s přilnavostí, která nebyla tak dobrá jako v testu, takže jsem vyzkoušel jiný podvozek, abych zjistil zda nám to pomůže. Jak jsme zjistili, byl to krok správným směrem, takže po zbytek víkendu již budeme pracovat s tímto novým podvozkem. Doufám, že si zítra zlepším časy a věřím, že to dokážu,“ řekl závěrem Bautista.

Loris Capirossi v přípravě na svou třístou Grand Prix havaroval, když přišel o přilnavost na předku své Suzuki GSV-R. Naštěstí se vše obešlo bez zranění a Ital už plánuje, jak si v sobotu zlepší skóre. Podle jeho slov by to nemělo být zase tak složité, protože pátek se mu prostě nepovedl.

„Dnešní večer nebyl dobrý, protože potom, co jsem vyjel k třetí jízdě, kde jsem testoval nějaké věci, tak jsem havaroval,“ uvedl Loris Capirossi, který v záplavě jisker nedobrovolně vyzkoušel jízdu po zádech na asfaltu okruhu v Losail. „Nasedl jsem na druhý motocykl, ke konci jízd získával potřebnou jistotu a časy se mi začaly zlepšovat.“

„Náš potenciál je mnohem lepší než co jsme dnes předvedli. Nejsem ale naštvaný, protože vím, že se můžeme zítra daleko víc zlepšit, což by neměl být až takový problém, protože dneska to skutečně nebylo vůbec dobré!“ uzavřel svůj komentář k prvnímu tréninku Loris Capirossi.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz