8
Fotogalerie

Během první poloviny sezóny nejvíce padali jezdci Hondy

Největší počet pádů během první poloviny letošního roku ve třídě MotoGP zaznamenali jezdci Hondy. Úplně nejvíce ze všech padal Pol Espargaro.

Během první poloviny letošního roku jsme v MotoGP viděli celkem 135 pádů, přičemž nejvíce padali jezdci Hondy, kteří zaznamenali 39 pádů. V absolutním čele statistiky pádů je Pol Espargaro, který skončil na zemi třináctkrát. Druhým nejvíce padajícím jezdcem Hondy je Alex Márquez, který letos zatím upadl desetkrát. Alexův bratr Marc sice kvůli zranění nastoupil až do třetího podniku letošního roku, nicméně od té doby stačil havarovat už devětkrát. Takaaki Nakagami upadl jen šestkrát, takže mezi jezdci Hondy je tím, kdo padal nejméně, nepočítáme-li tedy Stefana Bradla, který nastoupil jen do tří závodů.

Celkem 32 pádů mají za sebou jezdci Ducati. Zarco a Bastianini upadli shodně sedmkrát. Miller a Martin mají na kontě každý po pěti pádech. Marini upadl čtyřikrát. Bagnaia je nejméně padajícím jezdcem Ducati, upadl jen dvakrát. Dva pády zaznamenal i Tito Rabat, ten ovšem odjel pouze dva závody.

Jezdci KTM zaznamenali celkem 22 pádů, z čehož deset má na kontě Lecuona. Petrucci upadl pětkrát, Oliveira čtyřikrát a Binder třikrát.

Šestnáctkrát skončili na zemi jezdci Aprilie, přičemž desetkrát upadl Aleix Espargaro a šestkrát Lorenzo Savadori.

Jezdci Yamahy padají poměrně málo – za první polovinu sezóny zaznamenali jen čtrnáct pádů, přičemž nejvíce mezi jezdci Yamahy padal Rossi – ten tvrdost asfaltu vyzkoušel pětkrát. Viňales skončil na zemi čtyřikrát. Quartararo a Morbidelli mají na kontě každý po dvou pádech. Garrett Gerloff upadl jen jednou, nicméně odjel pouze jeden závod.

Dvojice jezdců Suzuki má na kontě celkem dvanáct pádů, přičemž autorem osmi z nich je Rins a zbývající čtyři patří Mirovi.

Počty pádů v první polovině roku 2021 – konstruktéři*

Konstruktér

Počet pádů

Honda

39

Ducati

32

KTM

22

Aprilia

16

Yamaha

14

Suzuki

12

* Na počtu pádů se u jednotlivých konstruktérů podílel různý počet jezdců. V případě Ducati se jednalo o sedm jezdců, u Yamahy a Hondy jich bylo pět, u KTM čtyři a u Suzuki a Aprilie jen dva.

Počty pádů v první polovině roku 2021 – jezdci

Jezdec

Počet pádů

Pol Espargaro

13

Alex Márquez

10

Aleix Espargaro

10

Iker Lecuona

10

Marc Márquez

9

Alex Rins

8

Johann Zarco

7

Enea Bastianini

7

Takaaki Nakagami

6

Lorenzo Savadori

6

Jorge Martin

5

Jack Miller

5

Valentino Rossi

5

Danilo Petrucci

5

Maverick Viňales

4

Miguel Oliveira

4

Joan Mir

4

Luca Marini

4

Brad Binder

3

Francesco Bagnaia

2

Fabio Quartararo

2

Franco Morbidelli

2

Tito Rabat **

2

Garrett Gerloff **

1

Stefan Bradl **

1

** Nejedná se o stálé jezdce letošního ročníku.

Zdroj: motosan.es, foto: motogp.com, Václav Duška Jr.

Doporučujeme

Články odjinud