Belgičané vyzkoušejí Suter MMX v Barceloně

Belgický tým Marc VDS Racing podnikne svůj první test třídy Moto2 v druhé polovině února, když s oběma svými jezdci vyzkouší na okruhu v Barceloně stroj Suter MMX.

Třídenní test bude pro Scotta Reddinga a Vincenta Lonboise první příležitostí vyzkoušet jejich motocyklový prototyp Suter MMX, které si Marc VDS Racing vybral pro první sezonu v nové třídě Moto2.

„Dlouho jsme zvažovali výběr vhodného stroje a dokonce jsme se zajeli podívat na test do Valencie, abychom jednotlivé motocykly viděli v počátcích jejich vývojového procesu,“ řekl šéf týmu Michael Bartholemy. „Nebyla to jednoduchá volba, ale věřím, že stroj Suter MMX byla pro Marc VDS Racing ta nejlepší volba.“

„S Eskilem Suterem jsem již mnohokrát jednal v minulosti a náš pracovní vztah je velmi dobrý. Také si myslím, že zkušenosti Suter Racingu v mistrovství světa s Kawasaki a Ilmorem v MotoGP jim umožnily postavit motocykl, který bude konkurenceschopný od začátku šampionátu.“

„Potřebujeme, aby oba naši jezdci získali během testování co nejdříve dobrou závodní rychlost. Při absenci motorů specifikovaných technickými pravidly jsem se pro testování rozhodli použít supersportový motor (CBR600), protože je velmi podobný v rámci výstupního výkonu a charakteristickým rysům motoru, s kterým budeme později závodit,“ řekl Bartholemy.

Během kompletace strojů Suter MMX v dílnách týmu Marc VDS Racing, budou oba jejich jezdci Scott Redding a Vincent Lonbois pokračovat v intenzivní fyzické přípravě a plánovat jednotlivé tréninkové programy pro nadcházející sezonu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz