Ben Spies chce v roce 2010 do MotoGP s Yamahou

Američanův manažer hovořil o možném angažmá s Tech 3.
Američan Ben Spies byl dlouhou dobu spojován se značkou Suzuki a v sezóně 2008 také v jejich továrním týmu odjel s motocyklem GSV-R tři závody Grand Prix. Časy se ovšem mění a nedávnou se Spies nechal slyšet, že je hodně vysoko na seznamu potencionálních jezdců Yamahy MotoGP pro sezónu 2010.

Řeč je samozřejmě o Tech 3, kde by rád mladík z Texasu v roce 2010 začal svou premiérovou sezónu v královské kubatuře. Pro tuto sezónu má ovšem angažmá ve světovém seriálu závodů Superbike a samozřejmě bude záležet i na tom, jak si tam povede v továrním týmu Yamahy.

Manažer trojnásobného šampióna americké série závodů AMA Doug Gonda, už v roce 2008 s francouzským týmem Tech 3 jednal, ale podpisem nových smluv Colina Edwardse a Jamese Toselanda se pro talentovaného Texasana premiéra v MotoGP odložila na neurčito.

Čtyřiadvacetiletý jezdec je přesvědčen o své budoucí účasti v královské kubatuře stejně jak to, že tam přestoupí k Yamaze, když uvedl: „Myslím, že jsem jedním z jezdců, kterého by chtěli (Yamaha) pro svůj motocykl, kdyby odešel Colin nebo Toseland z nějakého důvodu.“

„Z čím jsem spokojený je skutečnost, že jestliže se rozhodnu zůstat ve světovém šampionátu Superbike, tak mám pocit, že jsem s tím nejlepším týmem. Jestliže přestoupím do MotoGP, tak budu v jednom ze špičkových týmů s motocyklem, který je schopen vítězit,“ uvedl Ben Spies pro Motorcycle News, když hovořil o svém přesvědčení, že Yamaha YZR-M1 je motocyklem, který velmi vyhovuje jeho stylu jízdy.

„Není to jen Valentino, protože na ní jezdí dobře Colin i Lorenzo, všichni s různými styly jízdy,“ uvedl Spies na adresu japonského motocyklu a závěrem dodal: „V případě Ducati se zdá, že jen Casey Stoner může zajet tak, aby vše fungovalo. Jak to tak vypadá je Yamaha na dráze dobrá, ať už s ní jede kdokoliv.“

16. července | Johann Zarco dnes slaví 29 let. odkaz
14. července | John McPhee dnes slaví 25 let.
7. července | Za 10 let získal Márquez 10 pole position a 10 vítězství na Sachsenringu. odkaz
7. července | Marc Márquez slaví desáté vítězství na Sachsenringu (včetně výher v nižších třídách). odkaz
7. července | Dnes opět dokázali zvítězit oba bratři Márquezovi a oba nyní vedou šampionát ve své třídě. odkaz