Ben Spies ohlásil, že na konci sezóny opouští Yamahu

V úterý Ben Spies na Twitteru uveřejnil odkaz na svou zprávu, kterou poskytl americkému serveru Superbikeplanet.com. Ve svém šokujícím oznámení uvedl, že s koncem sezóny 2012 skončí i jeho působení u Yamahy.
Ben Spies ohlásil, že na konci sezóny opouští  Yamahu

Jedná se o Benovo vlastní rozhodnutí: „Včera jsem poznámkou na Twitteru vyvolal rozruch. (Dnes) Řeknu vám o tom víc. Rozhodl jsem se opustit po této sezóně Yamahu, a to z mnoha  důvodů. Jakmile budu mít pocit, že je to vhodné, vysvětlím vám to blíž. Svou situaci jsem prodiskutoval se svými sponzory a ti stojí za mnou. U Yamahy existuje několik lidí, které opustím jen velmi nerad.  A oni vědí, kteří to jsou. Yamaze přeji všechno nejlepší. Dokud nevyjde oficiální oznámení, nebudu situaci dál komentovat."

Kam se Ben pro příští sezónu přestěhuje je nyní tajemstvím. Jeho prohlášení hovoří o "opuštění Yamahy", což tedy popírá návrat k Tech 3. Tým LCR Honda je již obsazen Stefanem Bradlem a o týmu Gresini se ví, že i nadále usiluje o angažmá italského jezdce tak, aby vyšel vstříc svému sponzorovi, italskému výrobci snacků, firmě San Carlo. Spiesovo jméno nebylo nikdy zmíněno v souvislosti s Ducati, a tak z toho všeho vyplývá, že Ben se chystá opustit sérii MotoGP úplně. Možností je návrat do Mistrovství světa superbiků: Texasan je momentálně pro příští sezónu spojován se značkou BMW v týmu Goldbet BMW Italia. Mohla by to být „odbočka" před návratem do MotoGP. BMW pracuje na svém vstupu do této kategorie a v podstatě jen vyčkává na nějaký pevný soubor pravidel, která by je nasměrovala ke konečnému rozhodnutí. Další spekulací je tým Suzuki. Ben by se mohl se Suzuki vrátit na rok do série AMA a současně pomáhat s vývojem motocyklu Suzuki pro MotoGP. V roce 2014 by se Suzuki měla vrátit s připravovaným řadovým čtyřválcem a Benovy zkušenosti s řadovým čtyřválcem M1čky by byly pro Suzuki velmi cenným přínosem.

Nicméně, všechno jsou to jen úvahy. Věřme, že se nám po oficiálním vyjádření, jak týmu Yamaha Factory, tak Bena Spiese, dostane odpovědí na mnoho otázek.

Také úterní rozhovor s Jorgem Lorenzem v sídle Yamaha USA v Los Angeles se samozřejmě dotkl nejen nadcházejícího závodu v Laguna Seca, ale i rozhodnutí týmového kolegy Bena Spiese o opuštění Yamahy a logicky i pověstí oznamujících možný příchod Valentina Rossiho zpět do továrního týmu tří ladiček.

V reakci na ještě horkou zprávu o tom, že se Ben Spies rozhodl na konci sezóny opustit Yamahu, Jorge Lorenzo řekl: „Je to smutná zpráva dozvědět se, že Ben nebude u Yamahy pokračovat. Je to opravdu smutné, neboť Ben byl u Yamahy dlouho. Myslím si ale, že Ben má veliký potenciál, a určitě mu přeji hodně štěstí do budoucna. Teď budeme sledovat, co se bude dít s místem druhého jezdce v Yamaze."

Spiesovo oznámení bylo samozřejmě vodou na mlýn zvěstem o budoucím Lorenzově týmovém kolegovi. Španěl k tomu sdělil: „Jistě, slyšel jsem nějaké zvěsti. A některé z těchto zvěstí říkají, že se Valentino chystá vrátit. To by mohla být pro Yamahu dobrá věc. Byli jsme dobrý pár v minulých letech. Ovšem rozhodnutí ještě nepadlo. Osobně upřednostňuji mít v týmu konkurenceschopného soupeře."

zdroj:motogp.com, motomatters.com


18:38 | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 30 let.