Ben Spies pojede na divokou kartu s YZR-M1 Sterilgarda

Američana čeká jeho první víkend s Yamahou v MotoGP.
Klepněte pro větší obrázekSvětový šampion mistrovství produkčních motocyklů WSBK Ben Spies v pátek zahájí přípravu na nedělní závod královské kubatury MotoGP, kde pojede na divokou kartu v barvách týmu Sterilgarda Yamaha.

Američan podepsal s Yamahou dvouletou smlouvu a měl v roce 2010 ještě závodit mezi superbiky, jenže rodák z Texasu už další rok nechtěl čekat a do MotoGP vstoupil okamžitě. V příštím roce tak vytvoří jezdeckou dvojici s Colinem Edwardsem u satelitního týmu Yamahy Monster Tech3.

S motocyklem Yamaha YZR-M1 pod hlavičkou Sterilgarda absolvuje poslední závodní víkend sezony ve Valencii a hned příští týden usedne do sedla satelitní YZR-M1 Monster Tech3, kde prvním testem zahájí přípravu na nový ročník světového šampionátu mistrovství světa silničních motocyklů.

Letošní ročník světové série WSBK byl pro Bena Spiese jeho premiérovým, ale dokázal v něm velmi zapůsobit svými výkony, když vyhrál celkem čtrnáct závodů a jedenáctkrát se postavil jako první na startovní rošt. V posledním podniku WSBK v Portimao porazil Japonce Hagu a vyhrál svůj první titul WSBK a stejně tak první titul pro Yamahu.

„Jsem skutečně nadšený příležitostí závodit tento víkend ve Valencii,“ uvedl Ben Spies. „Jsem si plně vědom, že MotoGP je velkým krokem ze šampionátu superbiků a uvědomuji si, že tam v mém prvním roce nebude možné dosáhnout stejných výsledků. Uvidím tento víkend, mám nyní příležitost strávit nějaký čas na motocyklu, můžu začít získávat zkušenosti pro příští sezonu a taky si užít veselou zábavu!“

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz