Ben Spies si postupně zvyká na nový stroj

Podle Rossiho bude dobrý, ale potřebuje čas.

Mistr světa superbiků Ben Spies bude od příštího roku závodit v týmu Monster Yamaha Tech 3. Pro letošní Velkou cenu Valencie dostal divokou kartu. Startuje v barvách týmu Sterilgarda Yamaha. Už loni se třikrát svezl v barvách stáje Rizla Suzuki a dohromady získal dvacet bodů. S Yamahou YZR-M1 však startoval vůbec poprvé. Během tréninku svou ztrátu postupně snižoval a v osmnáctičlenném poli zajel patnáctý nejrychlejší čas.

Spies startoval s motocyklem třídy MotoGP po více než roce. "Jsem poprvé na Yamaze, takže upřímně řečeno ztrácet jen sekundu na střed pole je celkem dobré. Na to, že jsem na motorce odjel jen dvacet kol, jsem spokojený," přiznává Američan. "Začínám rozumět některým vlastnostem M1. Dělám postupně pokroky a chci v tom pokračovat."

Manažer týmu Sterilgarda Massimo Meregalli chválí Spiese za to, jakou odvedl práci s neznámým motocyklem a neznámými pneumatikami. "Nečekali jsme nic jiného. Po jednom tréninku je ještě brzy cokoliv říkat, ale nemůžeme říct, že nejsme spokojeni," chválil. "Ben nechtěl použít víc než jednu sadu pneumatik. Chtěl jen trávit čas na motorce a zvyknout si na rozdíly se strojem pro superbiky. Zítra uděláme další krok. Jsem stejně optimistický, jako jsem byl po celou sezonu."

Ke startu Bena Spiese se vyjádřil i Valentino Rossi. "Potřebuje čas, aby se sžil se strojem, s elektronikou a pochopitelně s pneumatikami. Bude potřebovat testy, aby dosáhl skutečné úrovně. Myslím, že je rychlý a že bude velmi dobrý," věří Ital. "Ale myslím, že pro Simoncelliho bude přechod z dvěstěpadesátek lehčí."

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz