Bitva Lorenzo vs. Pedrosa bude mít pokračování v Misanu

Gran Premio Aperol di San Marino e della Riviera di Rimini vítá jezdce MotoGP a připravuje se na boje v horní části průběžné výsledkové listiny. A věří v další dech beroucí podívanou s Jorgem Lorenzem z Yamaha Factory Racing a Danim Pedrosou z Repsol Hondy v hlavních rolích. Oba jezdci mají totiž v současnosti skutečně zářivou formu.
Bitva Lorenzo vs. Pedrosa bude mít pokračování v Misanu

Jorge Lorenzo bude nepochybně hledat cestu, jak zvětšit momentálně ne zcela uklidňující náskok na svého španělského rivala. Dani Pedrosa se Malorčanovi přiblížil na pouhých třináct bodů. Na zvýšení náskoku má Jorge už jen  šest zbývajících závodů. Pod vlivem loňského dominantního vítězství však Lorenzo věří, že zajede úspěšný závod i letos. Kvůli rekonvalescenci kotníku po operaci, která proběhla teprve před dvěma týdny, je  ze hry stále vyřazen Casey Stoner. Ve Velké ceně San Marina se proto bude jeho repsolka prohánět pod vedením jezdce týmu Ten Kato Honda Irem Reou. Jonathan Rea si Hondu RC213V vyzkoušel při třech testovacích dnech a při svém prvním vystoupení v královské třídě MotoGP by rád předvedl slušnou podívanou.

Lorenzův týmový kolega Ben Spies, s nadsázkou se dá říct, že letošní už jasný vítěz Smolaře roku, by se samozřejmě rád této nálepky zbavil a konečně si vybojoval místo, kam bezesporu patří. To je: stupně vítězů. Splnění Benova cíle bude určitě velmi náročné, protože, jak už je v této sezóně obvyklé, zle bude dotírat Andrea Dovizioso se satelitní Monster Tech3 Yamahou. O nic jednodušší to nebude ani s Calem Crutchlowem. Britský jezdec si v minulém závodě nejenže udělal „zářez" za své první podium, ale v Brně dominoval i v oficiálních testech. Je tedy pochopitelné, že Cal přijede do Misana patřičně nabuzen. Ital Dovizioso zase nebude chtít být poražen ve svém domácím závodě. I z tohoto pohledu se můžeme těšit na bratrovražedné boje.

Valentino Rossi nemá v plánu v týmu Ducati „jen tak dožít". Rád by využil poznatků ze soukromého testování právě na okruhu v Misanu, které proběhlo před dvěma týdny. Na Desmosedici bude znovu usilovat o co nejlepší výsledek. Týmový kolega Nicky Hayden, který byl nucen kvůli následkům pádu v Indianapolis vynechat brněnskou Velkou cenu, v San Marinu už zase nasedne na závodní prototyp. Jistě bude zajímavé sledovat, zda se mukonečně podaří v sedle Ducati poprvé spatřit šachovnicovou vlajku na cílové čáře misanského okruhu. Co mají oba jezdci Ducati společného je ale to, že se budou se vší vervou snažit dokončit závod před satelitními Hondami Stefana Bradla a Álvara Bautisty. Stefan Bradl z týmu LCR umí na okruhu v Misanu slušně bodovat, loni zde v kategorii Moto2 získal druhé místo. Dobrý vliv na sebevědomí jezdce má jistě i to, že minulý týden testoval na tovární RC213V. V Misanu, pro tým Lucia Cecchinella v domácím závodě, by určitě nepohrdl pódiem. Stejné úmysly má ale také Álvaro Bautista od Fausta Gresiniho. Je tedy pravděpodobné, že se pokusí Stefanovi zkazit dobrou náladu.

Satelitní Ducati v týmech Cardion AB a Pramac Racing se předvedou se svými kmenovými jezdci. Po dřívějším návratu Karla Abrahama po zranění v první polovině sezóny, se teď vrací i Héctor Bárbera, když se zotavil z obnoveného zranění zlomených obratlů. Karel Abraham si v domácím Brně zajel pro velmi dobré deváté místo, což byla jistě psychická vzpruha nejen pro samotného jezdce, ale i pro celý tým.

Kontingent CRT prodělal od Brna několik změn. Iván Silva bude v týmu Avintia Blusens nahrazen Španělem Davidem Salomem. V týmu Came IodaRacing Project došlo ke změně motocyklu Danila Petrucciho. Tým nahradí svůj vlastní podvozek  kompletem od Eskila Sutera osazeným motorem BMW. Naopak k očekávané změně CRT motocyklu u týmu NGM Mobile Forward Racing nedojde ani v Misanu a Colin Edwards tak bude znovu bojovat na neoblíbeném Suter-BMW. Soupeři mu budou tradiční rivalové na CRT roštu – dvojice z Power Electronics Aspar Randy de Puniet a Aleix Espargaró i Michele Pirro ze San Carlo Honda Gresini. Za tým Speed Master bude o body usilovat Mattia Pasini, druhý z jezdců Avintie Blusens Yonny Hernandez a v barvách Motorsportu Paula Birda to bude James Ellison.


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.