Bradl pojede v Jerezu na divokou kartu

Stefan Bradl, který dlouhodobě zastupoval zraněného Márqueze, se objeví na startu i v Jerezu - tentokrát ovšem v roli jezdce na divokou kartu.

Německý jezdec Stefan Bradl je testovacím jezdcem Hondy. Ovšem prakticky celou loňskou sezónu a pak i začátkem letošního roku zastupoval zraněného Marca Márqueze. 

Předminulý týden v Portugalsku už se však Márquez vrátil, čímž se Bradl přesunul zpět do funkce testovacího jezdce. Navzdory tomu ovšem Stefana Bradla uvidíme na startu i tento týden v Jerezu, kde se jede Velká cena Španělska. Německý závodník totiž získal divokou kartu.

Zraněného Márqueze opět nahradí Bradl

Zraněného Márqueze opět nahradí Bradl

V loňském roce nebylo umožněno jezdcům startovat na divokou kartu z důvodu pandemie koronaviru. A ačkoliv pandemie nadále trvá, starty na divokou kartu už letos budou jezdcům umožněny. Ve třídě MotoGP bude prvním letošním jezdcem na divokou kartu právě výše zmíněný Bradl.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr., Lukasz Swiderek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.