Bradl pojede v Jerezu na divokou kartu

Stefan Bradl, který dlouhodobě zastupoval zraněného Márqueze, se objeví na startu i v Jerezu - tentokrát ovšem v roli jezdce na divokou kartu.

Německý jezdec Stefan Bradl je testovacím jezdcem Hondy. Ovšem prakticky celou loňskou sezónu a pak i začátkem letošního roku zastupoval zraněného Marca Márqueze. 

Předminulý týden v Portugalsku už se však Márquez vrátil, čímž se Bradl přesunul zpět do funkce testovacího jezdce. Navzdory tomu ovšem Stefana Bradla uvidíme na startu i tento týden v Jerezu, kde se jede Velká cena Španělska. Německý závodník totiž získal divokou kartu.

Zraněného Márqueze opět nahradí Bradl

Zraněného Márqueze opět nahradí Bradl

V loňském roce nebylo umožněno jezdcům startovat na divokou kartu z důvodu pandemie koronaviru. A ačkoliv pandemie nadále trvá, starty na divokou kartu už letos budou jezdcům umožněny. Ve třídě MotoGP bude prvním letošním jezdcem na divokou kartu právě výše zmíněný Bradl.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr., Lukasz Swiderek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

2. května | Quartararo potvrdil, že měl během závodu problémy s pravou paží. Kvůli tomuto problému už byl před dvěma lety operován. Nyní zvažuje další operaci, ale zatím ještě nepadlo definitivní rozhodnutí.
2. května | Quartararo si po závodě držel sáček s ledem na pravé paži. Problém s paží tedy pravděpodobně byl důvodem jeho poklesu v dnešním závodě.
2. května | Quartararo dnes dlouho vedl, ale nakonec po potížích skončil až třináctý a v pořadí šampionátu klesl na druhé místo. odkaz
2. května | Dnešní podium v Jerezu: odkaz
2. května | Miller slaví vítězství. odkaz