Bradl slavil vítězství, Smith a Pirro první stupně vítězů

Letos šestý závod kubatury šestistovek odstartoval britskou sérii závodů seriálu Grand Prix. Jezdci Moto2 museli zvládnout jízdu ve velmi náročných podmínkách a vítězství po zásluze získal Stefan Bradl.
Bradl slavil vítězství, Smith a Pirro první stupně vítězů

Pro německého jezdce týmu Viessmann Kiefer Racing je to čtvrté vítěství roku a vzhledem k tomu, že na stupních vítězů chyběl jen v Jerezu, kde dojel pátý, má na vedoucí pozici průběžného hodnocení náskok v podobě dvaašedesáti bodů. To je pořádná porce, která s jeho konzistentní výkonností naznačuje, že je favoritem číslo jedna v boji o letošní titul.

„Byl to náročný závod za skutečně těžkých podmínek. Pokaždé raději dávám přednost závodění na suché dráze, takže vyhrát dnes na mokru je pro nás opravdu skvělé,“ řekl Stefan Bradl. „Soustředil jsem se sám na sebe a svůj vlastní závod a nestaral se o to, co dělají ostatní.“

„Bylo náročné si po celý závod udržet potřebnou koncentraci,“ uvedl Stefan Bradl a závěrem dodal: „Situace se pro nás vyvíjí dobře, ale před námi je dlouhá cesta a my se budeme snažit pokračovat dál stejným způsobem.“

Bradla dokázal předjet a převzít vedení závodního pole jen domácí jezdec Scott Redding z týmu Marc VDS Racing, ale pouze na tři úvodní kola. O něco později se do vedení dostal Mattia Pasini z týmu Ioda Racing Project, jenže Ital nedokázal udržet vysoké tempo a spadl.

Britský závodník Bradley Smith startoval do závodu Moto2 z osmadvacáté pozice, protože díky technickým problémům kvalifikace týmu Tech 3 vůbec nevyšla. Nicméně před domácím publikem předvedl parádní výkon a v době, kdy do konce závodu zbývalo osm kol se zařadil na druhé místo, jenž si udržel až do cíle.

Klepněte pro větší obrázek

„Bylo mi jasné, že z dvacáté osmé pozice budu muset zvládnout dobrý start,“ řekl Bradley Smith. „Jízdou do třetí zatáčky jsem vzal vnějškem asi pět jezdců a v tom nadále pokračoval. Přes vodní tříšť nešlo pořádně nic vidět, takže jsem dal hlavu dolů a šel do toho. Měl jsem dobrou rychlost, ale na Stefana to nebylo.“

„Snažil jsem si udržet vysoké tempo a vytvořit na něho určitý tlak, ale on byl v pohodě a nikdy neudělal žádnou vážnou chybu, aby mi dal šanci,“ uvedl Bradley Smit, který tak získal své první umístění na stupních vítězů v kubatuře Moto2 a v průběžném hodnocení se posunul na sedmou příčku.

Pětadvacetiletý Michele Pirro v Silverstonu oplatil důvěru, kterou do něho vložil Fausto Gresini, když jeho a Japonce Takahašiho začátkem roku angažoval do svého týmu Gresini Racing Moto2. Pro některé to byl překvapující tah, ale nyní přinesl své ovoce. Pirro pro svůj tým získal body za třetí místo a pro sebe první umístění na stupních vítězů v seriálu Grand Prix, kde mu nyní patří desátá příčka.

„Ze začátku byla situace hodně komplikovaná, protože dráha byla dost mokrá, takže jsem si nebyl moc jistý. Podařilo se mi zůstat v klidu, postupně si zlepšoval kontakt s motocyklem a získal půdu pod nohama,“ uvedl po závodu Michele Pirro. „Jsem opravdu moc rád, protože na této dráze jsem nikdy předtím nebyl a tento výsledek je pro tým opravdu důležitý. Doufám, že první z mnoha dalších!“

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 30 let.