Bradley Smith pojede s Aprilií oba závody v Jerezu

Bradley Smith prozatím nahradí Iannoneho u Aprilie. Tým potvrdil, že Smith pojede oba závody v Jerezu.

Andrea Iannone měl po loňské GP Malajsie pozitivní dopingový test. Následně byl potrestán zákazem činnosti na osmnáct měsíců. Jeho trest vyprší příští rok v červnu. Jezdec se proti verdiktu odvolal. Odvolací soud ovšem zatím nerozhodl, proto musí Aprilia hledat náhradníka.

Iannone má kvůli dopingu pozastavenou činnost na osmnáct měsíců

Iannone má kvůli dopingu pozastavenou činnost na osmnáct měsíců

Zatím tým potvrdil, že v prvních dvou závodech letošního roku, které se budou konat v druhé polovině července na okruhu v Jerezu, Iannoneho nahradí Bradley Smith. Britský jezdec už je v tuto chvíli spolu s Aleixem Espargarem a několika jezdci z jiných týmu v Misanu, kde probíhá soukromý test. 

Zda Smith pojede i další závody, oznámí Aprilia později podle toho, jak dopadne Iannoneho soud.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz