6
Fotogalerie

Březnový termín GP Thajska je v ohrožení kvůli koronaviru

Formule 1 již odřekla GP Číny z důvodu nebezpečí v podobě koranaviru. Podobnou otázku nyní řeší i MotoGP, kvůli hrozbě koronaviru totiž zvažuje odložení GP Thajska.

Z důvodu epidemie koronaviru už musel být (zatím na neurčito) odložen závod Formule 1 v Číně, který se měl jet 19. dubna.

Podobnou otázku nyní řeší i promotér MotoGP. MotoGP sice nemá GP Číny, ale už v březnu se má konat závod v Thajsku, které se ze všech destinací MotoGP nachází nejblíže epicentra nákazy. Carmelo Ezpeleta (šéf Dorny) už o tomto problému vydal nějaká prohlášení pro španělský tisk. Pro AS.com mimo jiné sdělil, že do Kataru se pojede dle plánu. S Thajskem už to ovšem tak jisté není.

„Co se týče Thajska, které se nachází blíže (epicentra nákazy), tam jsme požádali vládu o informace a nyní čekáme na odpověď,“ řekl Ezpeleta. „V závislosti na tom, co nám řeknou, se rozhodneme, zda tam pojedeme či nikoliv, protože bezpečnost je pro nás vždy na prvním místě. Pokud nebude možné odjet závod v březnu, budeme hledat jiné datum,“ prohlásil dále Ezpeleta.

Definitivní rozhodnutí ohledně toho, zda se závod v Thajsku pojede dle původního plánu, by mělo padnout ještě před prvním závodem letošního roku.

Zdroj: AS.com, foto: Václav Duška Jr.

Doporučujeme

Články odjinud