Bridgestone je na první závod sezony připraven

Japonský výrobce umí pro podmínky v Kataru připravit směs.
V Kataru už zítra zahájí jezdci a týmy světového šampionátu závodů silničních motocyklů přípravu na Velkou cenu Kataru s datem dvanáctého dubna. Na pouštním okruhu v Losail je to v pořadí již šestý podnik, ale pro japonský Bridgestone to je letos poprvé, kdy budou v pozici oficiálního dodavatele pneumatik pro kategorii MotoGP.

V minulém roce Bridgestone zásoboval celkem dvanáct jezdců ze sedmi týmů, letos je to už osmnáct jezdců a jedenáct týmů královské kubatury, kteří na japonské značce pneumatik pojedou v neděli už druhý závod pod světly reflektorů.

Casey Stoner je na okruhu nedaleko katarského hlavního města Dauhá úspěšným jezdcem, zvítězil tam dvakrát po sobě a to v letech 2007 a 2008. V předsezonní přípravě Australan v Kataru potvrdil svou rychlost a zajel některé velmi rychlé časy. Stejně úspěšný tam byl loni Jorge Lorenzo, jenž ve své premiérové sezoně získal hned v Kataru Pole Position a v závodě druhé místo.

V Kataru také rozhoduje počasí a déšť nebo silný vítr, který na povrch dráhy nanáší drobná zrnka písku není vítaným zpestřením. Po západu slunce rapidně klesá teplota a ve spojení s pískem na dráze tak vznikají podmínky, které se letos budou ku prospěchu všech, snažit co nejlépe vyřešit technici a inženýři od Bridgestone.

„Katar byl pro nás v minulosti delikátním podnikem, protože celý závod vyžaduje odlišný přístup k tomu, jak se vypořádat s chladnými podmínkami a pískem, kterým je okruh znečištěn,“ uvedl Hiroshi Yamada z Bridgestone Motorsport. „Ale Casey tam v posledních dvou závodech zvítězil na našich pneumatikách, takže jsme přesvědčeni o zkušenostech, které tam můžeme nabídnout.“

„Třídenní test nám v minulém měsíci nabídnul cenná data, třebaže předpokládáme o něco lepší podmínky pro závod, doufejme bez silného větru a deště,“ řekl Yamada. „Nicméně pro závod tam přivezeme stejně měkké a střední pneumatiky, jaké jsme vybrali pro test. Všichni jezdci, kteří se testu zúčastnili tak již budou mít své skušenosti s těmito pneumatikami na okruhu v Losail.“

„Během posledních testů jsme tak, jak v minulém roce viděli určité rozdíly mezi vedoucími závodníky, ale věřím, že potřebujeme počkat několik prvních závodů a uvidíme, jak velký rozdíl v konkurenceschopnosti bude. Pokračujeme v podpoře všech týmů a jezdců nestranně a věřím, že budeme mít v tomto roce velmi vyrovnané závodění,“ řekl závěrem Hiroshi Yamada.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz