Bridgestone odjíždí z Jerezu spokojen s výkonem pneumatik

Týmům dodali dvě směsi hladkých pneumatik a jednu směs do mokra.
Poslední předsezonní test v Jerezu, který proběhl jak za slunečných tak deštivých podmínek, umožnil týmům MotoGP vyzkoušet dvě směsi hladkých pneumatik a jednu směs pneumatik do mokra.

Přední pneumatiky byly střední a tvrdé směsi, zadní pneumatika nabídla měkkou a střední směs. Každý jezdec dostal čtyři sady hladkých pneumatik v sobotu a tři sady v neděli. Pro oba dny testů dostali všichni také čtyři sady mokrých pneumatik.

„Jako jediný dodavatel pneumatik je našim cílem vyrobit každou pneumatiku vhodnou pro širší rozsah podmínek než tomu bylo v minulém roce,“ uvedl po skončení testu v Jerezu Hiroshi Yamada z Bridgestone Motorsport. „Myslím, že jsme v posledních dvou dnech toho dosáhli a jsem velmi potěšen výsledkem testu.“

„Casey znovu vypadá velmi působivě a je příjemné vidět obě Suzuki jet tak dobře, ale zároveň jsem velmi rád za Mika Kallia, který byl šestý nejrychlejší v oficiálním testu jeho premiérové sezony.“

„Nyní jsme ukončili zimní testování a informace týmů na našich pneumatikách byla dobrá, takže se těšíme na kvalitní první závod, za dva týdny v Kataru,“ řekl závěrem Yamada.

V sobotu zajel Jorge Lorenzo na mokrých pneumatikách pětadvacet kol a v průběhu dne, když dráha osychala se zlepšil natolik, že první den testu byl nejrychlejším jezdcem s časem o 0,3 sekundy lepším než rekord kola v závodě, který tam v minulém roce zajel Dani Pedrosa.

„Během víkendu jsme tu měli všechny možné povětrnostní podmínky a zároveň to byl první test mokré specifikace pneumatiky pro rok 2009,“ řekl Tohru Ubukata, který pracuje v Bridgestone Motorsport na vývoji závodních pneumatik. „Hladké pneumatiky fungovaly během víkendu slušně za teplých i chladných podmínek a obě směsi dobře pracovaly napříč celým rozsahem.“

„Viděli jsme, že jen dvě směsi hladkých pneumatik a jedna směs do mokra, dodané každému jezdci stačí na to, aby se naše pneumatiky s těmito podmínkami dokázaly vypořádat s dobrou úrovní výkonu, za což jsem velmi rád,“ dodal závěrem Tohru Ubukata.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz