Bridgestone představil změny v přídělu pneumatik

Oficiální dodavatel pneumatik Bridgestone připravil pro královskou kubaturu zcela novou specifikaci přední pneumatiky 2012, která tu stávající plně nahradí od závodu v Silverstonu.
Bridgestone představil změny v přídělu pneumatik

Nejnovější technologie předního obutí má za úkol jezdcům umožnit lepší zpětnou vazbu s přední částí motocyklu a zároveň nabídnout lepší výkon v zahřátí, což by se při závodních víkendech mělo pozitivně odrazit na vyšší bezpečnosti.

Na základě jednání se zástupci Dorny, FIM a IRTA nahradí nová konstrukce přední pneumatiky Bridgestone v plném rozsahu současné specifikace od závodu v britském Silverstonu, ale už pro závody v Jerezu, Estorilu, Le Mans a Katalánsku bude k dispozici v omezeném množství.

Koncem dubna dostane na jihu Španělska každý jezdec MotoGP dvě nové specifikace přední pneumatiky, které navýší jejich příděl pro závodní víkend na celkem jedenáct kusů. Tato nová specifikace bude dostupná pouze v tvrdší směsi, protože kvůli své vyšší životnost je vhodná pro závod. Od Silverstonu, kde již dojde k plnému nahrazení stávajících předních pneumatik novou konstrukcí 2012, dojde v přídělu předních pneumatik k návratu na standardních devět kusů.

Na základě požadavku ze strany Bezpečnostní komise dále Bridgestone navrhl změnu v přídělu pneumatik do mokra pro jezdce na daný závodní víkend. V současnosti má každý jezdec k dispozici čtyři přední a čtyři zadní pneumatiky do mokra v jednotné specifikaci a v případě, že jsou všechny tréninky označeny Ředitelstvím závodu jako mokré, mají jezdci v daném víkendu celkem k dispozici pět předních a pět zadních pneumatik do mokra.

V této chvíli mají jezdci pro závod jen jednu specifikaci pneumatiky do mokra. Bridgestone navrhuje, aby po prvním tréninku na mokré dráze mohl, po konzultaci s Bezpečnostní komisí a Ředitelstvím závodu, nabídnout alternativní volbu pneumatik do mokra, čímž se zajistí větší bezpečnost jezdců při jízdě v mokrých podmínkách. V tomto případě by si každý jezdec mohl zvolit výměnu maximálně dvou předních nebo zadních pneumatik do mokra za alternativní směs.

Nyní FIM navrhne změny v předpisech přídělu předních pneumatik a výběru pneumatik do mokra Komisi Grand Prix a pokud budou členy komise schválené, jejich realizace proběhne s okamžitým účinkem.


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.