Bridgestone přiveze do Brna symetrické pneumatiky

Přední obutí s tvrdší směsí a zadní pneumatiky střední a tvrdé.
Po krátké letní přestávce odstartuje jedenáctý podnik sezony na brněnském závodním okruhu druhou polovinu sezony. Stejně jak v předchozích podnicích je i ten v České republice pro výrobce pneumatik Bridgestone výzvou, protože poprvé na této dráze budou působit v roli Oficiálního dodavatele pneumatik pro třídu MotoGP.

Vzhledem k umístění okruhu je dráha charakteristická především ve svém převýšení, ale velmi příznivé je na českém okruhu jeho vyváženost v poměru mezi zatáčkami na levou a pravou stranu. Na okruhu je celkem osm pravých a šest levých zatáček.

V roce 2008 byl Masarykův okruh v Brně opatřen novým povrchem dráhy což klade zvlášť vysoké nároky na pneumatiky a v případě předního obutí tak vyžaduje nasazení tvrdé a zvlášť tvrdé směsi hladkých pneumatik. Naopak vzhledem k jeho plynulému charakteru zatáček byly vybrány pro zadní hladké pneumatiky Bridgestone směsi střední a tvrdé.

Na brněnském okruhu se pneumatikám Bridgestone daří. V roce 2006 tam vyhrál závod Loris Capirossi, o rok později to byl Casey Stoner a posledním vítězem Velké ceny České republiky se stal v minulém roce Valentino Rossi. Určitě velkým úspěchem pro Bridgestone byla skutečnost, že dalších sedm jezdců v pořadí výsledkové listiny z roku 2008 jelo právě na jejich pneumatikách.

„Myslím, že se už všichni těšíme až budeme znovu závodit po zasloužené letní přestávce a Brno je již tradičně příznivým místem pro pneumatiky Bridgestone, protože jsme tam byli v posledních třech letech velmi úspěšní s třemi vítězstvími v řadě,“ uvedl Hiroshi Yamada z Bridgestone Motorsport.

„Samozřejmě v pozici jednotného dodavatele pneumatik není otázkou to, že letos zvítězíme znovu, ale pro nás je výzvou zajistit takový výběr pneumatik a servis k tomu, abychom jezdcům umožnili předvést další skvělou podívanou.“

„Do této chvíle jsme mohli vidět v éře jednotných pneumatik některé fantastické závody a šampionát je na předních příčkách hodně vyrovnaný, takže jsem si jistý, že budeme i nadále pokračovat v sledování napínavých bitev v závodech,“ řekl závěrem Tohru Ubukata.

Ohledně výběru směsí pneumatik Bridgestone pro víkendový podnik v České republice hovořil Tohru Ubukata, který u Bridgestone pracuje ve vývoji závodních pneumatik. „V Brně je dlouhý okruh, ale je tam poměrně stejné vyvážení v počtu pravých a levých zatáček, takže znovu přivezeme symetrické pneumatiky jedné směsi.“

„Protože je v Brně od roku 2008 nový povrch, je díky tomu okruhem pro pneumatiky více náročnější z hlediska opotřebení, takže v letošní sezoně nasadíme tvrdší směs u předních pneumatik, aby zvládly tlak v průjezdu rychlými a plynulými zatáčkami,“ pokračoval Ubukata.

„Okruh je charakteristický kopcovitým terénem a plynulými zatáčkami, což vyžaduje hodně zručnosti od samotných jezdců. To také dává důraz na možnosti nastavení motocyklu, takže každý jednotlivý jezdec tak může naše pneumatiky optimálně využít. Toto je zvlášť rozhodující na drsném povrchu, protože nadměrné prokluzování může urychlit opotřebení pneumatiky.“

„Počasí je ohledně závodního víkendu často nepředvídatelné a můžeme tak využít všech našich pneumatik a jejich širokých pracovních rozsahů, ale to je něco, na co jsme už zvyklí z posledních několika závodů!“ řekl závěrem Tohru Ubukata z Bridgestone Motorsport.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

11:35 | Niccolo Antonelli dnes slaví 22 let.
21. února | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
21. února | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
21. února | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz