Bridgestone přivezl do Laguny asymetrickou pneumatiku

Pro závod v Laguně Seca letos zvolil japonský výrobce Bridgestone zadní asymetrickou pneumatiku a vyšel tak vstříc požadavkům jezdců z předchozího ročníku.

Asymetrická zadní hladká pneumatika má na levé straně tvrdší směs, pro lepší životnost a stabilitu při vysokých teplotách. Měkčí směs je pak použita na její pravé straně pro lepší schopnost zahřátí, což bude zejména důležité v zatáčkách tři, čtyři a deset.

Laguna Seca je nejkratším okruhem šampionátu s nejdelší rovinkou dlouhou devět set metrů. Jízda ve svislé poloze je jen na velmi krátkou dobu a pneumatiky tak mají minimum času na ochlazení. Mnohé změny v převýšení a hlavně pak jízda v úseku ´Corkscrew´ klade vysoký důraz na seřízení stroje a výkon přední pneumatiky.

„Laguna Seca je sice nejkratším okruhem v kalendáři, ale to neznamená, že jednodušším pro pneumatiky,“ uvedl před americkou GP šéf vývoje pneumatik Bridgestone Tohru Ubukata. „Corkscrew je skutečně náročná zatáčka s rychlou změnou směru a převýšení, takže odolná přední pneumatika je v tomto případě velmi důležitá.“

„Výkon v pravotočivých zatáčkách je tu rozhodující a to je také prostor, kde jsme pro tento rok připravili zlepšení,“ pokračoval Ubukata. „V minulém roce jsme byli během kvalifikace svědky pádů v zatáčce číslo deset. S jezdci jsme pak dlouze hovořili, naslouchali, co nám říkali a tuto situaci detailně analyzovali.“

„Z toho důvodu jsme pro tento rok vybrali asymetrické zadní pneumatiky, abychom jezdcům nabídli větší jistotu a lepší přilnavost v pravotočivých zatáčkách. Měkká pravá strana má širší pracovní rozsah teplot a lepší schopnost zahřátí, takže ohledně výkonu pneumatik jsem si jistý,“ uvedl závěrem Ubukata.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře