Bridgestone v Assenu použil střední a měkkou směs

Vítěz TT Holandska Rossi zvolil stejně jako většina střední směs.
Klepněte pro větší obrázekBridgestone pro závod MotoGP v Assenu nasadil měkké a střední směsi předních a zadních hladkých pneumatik. Valentino Rossi použil pro závod v Holandsku střední směs na přední i zadní stranu své Yamahy. Podruhé v letošní sezoně odstartoval do závodu z první pozice na startovním roštu, v průběhu závodu překonal nejrychlejší kolo a v závěru si připsal své 100. vítězství v závodu Grand Prix.

Velmi napínavá a vyrovnaná byla bitva šesti jezdců Jamese Toselanda, Mika Kallia, Nicky Haydena, Randy De Punieta, Toniho Elíase a Lorise Capirossiho o celkové šesté místo, které nakonec získal jezdec Monster Tech 3. V této skupině použili pouze dva jezdci měkkou směs zadní pneumatiky, Toni Elías a Mika Kallio.

Předpověď počasí, která ještě po skončení kvalifikace nevypadala pro sobotní odpoledne moc příznivě se naštěstí nevyplnila a jezdci královské kubatury odjeli všech šestadvacet kol na hladkých pneumatikách.

„Chci Valentinovi poblahopřát za jeho fantastický výsledek a dosažení stého vítězství v závodu Grand Prix, zvlášť když takovým způsobem převzal vedení v šampionátu,“ uvedl ředitel Bridgestone Hiroshi Yasukawa.

„Také bych rád popřál brzké uzdravení Caseymu a doufejme, že opět bude v nejlepší formě už příští víkend pro závod v Laguně,“ řekl Yasukawa, který rovněž nezapomněl připomenout vyrovnanost šampionátu poté, co je Bridgestone Oficiálním dodavatelem pneumatik pro MotoGP.

Tohru Ubukata, který má u Bridgestone na starosti vývoj závodních pneumatik po závodu v holandském Assenu uvedl: „I když dneska byla ztráta na první místo celkem dost vysoká, rychlost jenž nasadil Valentino byla vyšší než nejlepší čas na kolo z minulého roku. Stejně tak Jorge jel ve stejném tempu jaký je současný rekord okruhu, takže jsem spokojený s výkonem střední směsi hladké pneumatiky Bridgestone.“

„Věděli jsme, že volba střední směs bude samozřejmě ta nejrychlejší pro závod, i když výkon měkké směsi byl také dobrý,“ pokračoval Ubukata a závěrem uvedl: „Velmi vyrovnaná bitva o šesté místo, která trvala až do průjezdu cílovou čarou, předvedla velmi dobrou životnost a konzistenci našich pneumatik po celý závod a to dokonce i v případě měkké směsi.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz