Bridgestone v Malajsii vyzkoušel nové pneumatiky

Na okruhu v Sepangu japonský Bridgestone vyzkoušel dvě specifikace hladkých pneumatik pro testovací a vývojové účely, jednu hladkou zadní pneumatiku střední směsi a vývojovou specifikaci přední pneumatiky.

Střední směs hladké zadní pneumatiky v letošní sezoně nahradí verzi používanou v uplynulé sezoně a pro všechny jezdce znamenala zlepšení jejich časů na kolo. Pouze Marco Melandri a Marco Simoncelli ze San Carlo Honda Gresini si novou pneumatiku nevyzkoušeli, protože hned v úvodu pátečního testu spadli.

Tvrdá směs přední pneumatiky, byla naopak experimentální částí testu a měla určit budoucí směr pro vývojové oddělení Bridgestone. Díky jezdcům, kteří tyto pneumatiky na pěti a půl kilometrové dráze vyzkoušeli získal Bridgestone neocenitelné množství dat, které teď míří zpátky do Japonska k podrobné analýze.

„Tento test byl pro nás velmi cenný, protože jsme dokázali zařadit a získat dobro odezvu od dvou zcela nových specifikací pneumatik,“ řekl po testu v Malajsii Tohru Ubukata, který u Bridgestone Motorsport pracuje v oddělení vývoje pneumatik. „Zvlášť test přední pneumatiky byla pro náš další vývoj velmi dobrá studie.“

„Chtěl bych poděkoval všem týmům a jezdcům za jejich podporu, která hraje ve vývoji našich pneumatik klíčovou roli,“ pokračoval Japonec. „Po oba dny nepršelo a podmínky se v jejich průběhu postupně zlepšovaly. Druhý den testu týmy nejvíc používali naši novou střední směs zadní pneumatiky a znamenali nejrychlejší časy na kolo.“

„Valentino zajel nejlepší čas o tři desetiny sekundy rychlejší než jeho rekordní záznam v loňské kvalifikaci a o sedm desetin rychlejší než jeho nejlepší čas v předchozím dvoudenním testu na okruhu v Sepangu. Výkon naši zadní pneumatiky je dokonce lepší než loňská střední směs v rámci pracovního rozsahu, konzistence a přilnavosti,“ řekl závěrem Tohru Ubukata.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.
10. ledna | Andrea Migno dnes slaví 22 let.