Bridgestone: Základem je úzká spolupráce s týmy

V úvodním testu MotoGP v Sepangu pracoval dodavatel pneumatik Bridgestone v úzké spolupráci se všemi týmy, aby jim umožnil co nejrychlejší adaptaci na nové motocykly.

Zatímco všechny motocykly na dráze byly nové, specifikace pneumatik Bridgestone zůstaly pro tento test stejné tak, jak je jezdci a týmy MotoGP znali z předchozí sezony. Dostupná data z poslední Grand Prix Malajsie tak týmům v mnohém pomohla v práci s nastavením nových strojů.

Slunečné počasí doprovázené extrémně vysokými teplotami střídal déšť, který dráhu ochlazoval a to byla pro jezdce příležitost získat zkušenosti jak na směsích hladkých pneumatik, tak na tvrdé směsi pneumatik do mokra.

S omezením testování jen na šest dnů před začátkem sezony se stává role techniků Bridgestone velmi důležitou, protože svými zkušenosti intenzivně pomáhají jednotlivým jezdcům a týmům k tomu, aby vybrali vhodnou kombinaci směsí pneumatik a nalezli optimální nastavení pro svůj stroj.

„Z hlediska pneumatik jsem potěšen jakým způsobem tento test dopadl v rámci jejich výkonu a trvanlivosti,“ uvedl Tohru Ubukata z Bridgestone Motorsport. „Můžeme vidět, že naše pneumatiky vyhovují všem novým motocyklům. Jorge poslední den dokončil simulaci závodu se shodnými časy, takže to je dobré.“

„Rozhodli jsme se využít specifikaci pneumatik, které jsme nabízeli pro loňský závod Grand Prix, abychom týmům byli nápomocni v nastavení jejich nových motocyklů zachováním stejných pneumatik, což jim umožnilo pracovat s jejich stávajícími daty.“

„Co bylo během tohoto testu také důležité a stejně tak bude pro všechny další je úzká spolupráce se všemi týmy a jezdi, abychom jim pomohli vytěžit maximum z jejich omezeného testování a času na dráze,“ řekl závěrem Tohru Ubukata.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz