Britské počasí může nahrát Melandrimu s Kawasaki

Italský jezdec týmu Hayate zajel první den v Doningtonu šestý čas.
Marco Melandri asi patří mezi hrstku jezdců, kteří si dnešní podmínky na dráze vychutnali a během pátečního tréninku si na okruhu v Donington Parku zajel pro šestý nejlepší čas. Ital je dneska nejrychlejším jezdcem netovárního týmu a nějakou dobu dokonce figuroval na prvním místě.

Melandri jel letos ve Francii závod s výměnou motocyklů a umístil se tehdy na fantastickém druhém místě. A právě závod s výměnou motocyklů je dle současné předpovědi dost možná pravděpodobný i tuto neděli. Takový způsob závodění italskému jezdci vyhovuje a umístění z Le Mans je toho jasným důkazem.

Svůj dnešní výkon na mokré dráze v Doningtonu Melandri komentoval slovy: „Dneska jsme mohli pochopit, jak tady motocykl funguje na pneumatikách do mokra a rovněž jsme se snažili zjistit přibližnou dobu, kdy bude nejlepší vyměnit motocykl v závodu, pokud budou stejné podmínky i tam.“

„Věřím si, protože mám na motocyklu velmi dobrý pocit a na suché dráze si taky myslím, že můžeme získat dobrý rytmus,“ řekl Marco Melandri, který ještě zítra potřebuje zlepšit přilnavost zadního kola na suché dráze a to dřív než začne kvalifikace.

„Dal bych přednost suchému závodu, protože na této dráze je to riskantní po celou dobu. Úroveň přilnavosti za mokra je velmi špatná a je hodně těžké pak zahřát levou stranu pneumatiky, aby během závodu správně pracovala,“ řekl závěrem Marco Melandri.


Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz