Brivio očekává vyrovnanější souboj se Stonerem v Motegi

Šéf týmu Valentina Rossiho byl s výsledkem v Kataru spokojen.
Klepněte pro větší obrázekV roce 2008 byl závod v Kataru pro Valentina Rossiho prvním na pneumatikách japonského výrobce Bridgestone a sedmé místo v kvalifikaci a páté v samotném závodě Grand Prix nebylo tím nejlepším začátkem sezony, v které nakonec získal svůj osmý titul světového šampióna.

Letos se na okruh v Losail Rossi vracel s jednoletou zkušeností na Bridgestonech a na dráze, která je svým charakterem jednou z nejobtížnějších, jak pro něho samotného tak pro japonského výrobce, to bylo znát. V kvalifikaci obsadil druhé místo na startu a v závodě nestačil jen na mistra zdejší tratě Casey Stonera.

K prvnímu závodu sezony v Kataru, odkud si Rossi odvezl dvacet bodů, jeho šéf týmu Davide Brivio uvedl: „Nevyhráli jsme, ale můžeme to považovat za dobrý start do sezony a určitě mnohem lepší než v roce 2008.“

„Nyní potřebujeme zapracovat a odstranit jeden nebo dva drobné problémy, které máme,“ pokračoval Brivio. „V polovině závodu to bylo dobré, protože jsme doháněli Stonera, ale v dalším průběhu závodu byl v lepším stavu, aby na to dál tlačil a Valentino se spokojil s druhým místem.“

„Šampionát je dlouhý a body jsou důležité. Věříme, že budeme schopni bojovat se Stonerem v Motegi,“ uvedl závěrem Brivio, když měl pravděpodobně na mysli japonský závod v minulém roce, kde Rossi zvítězil nad svým soupeřem z Ducati o téměř dvě sekundy.