Brivio: Zranění pro Lorenza nepředstavuje velký problém

Šéf týmu Valentina Rossiho si nemyslí, že by pro Jorge Lorenza měla absence testu na okruhu v Sepangu nějaký vliv na jeho výkon, protože se umí velmi rychle přizpůsobit.

Španěl si při tréninku na motokrosovém motocyklu přivodil jedenáctého února zlomeninu záprstní kosti v dlani pravé ruky a musel okamžitě podstoupit operaci, kde mu zlomenou kost fixovali titanovou destičkou. Lékaři následně stanovili dobu léčby na čtyři až šest týdnů.

S pochopitelných důvodů tak koncem února neabsolvoval druhý předsezonní test v Malajsii, ale po kontrole v nemocnici dokonce nikdo nedokázal říct, zda vůbec nastoupí k poslednímu testu v Kataru, který je na programu ve dnech osmnáctého až devatenáctého března.

Nicméně Davide Brivio věří, že do Kataru už Lorenzo dorazí a s informacemi z posledního testu v Malajsii ho využije k tomu, aby připravil svůj stroj na úvodní podnik sezony, který se pojede jedenáctého dubna. „Jorge bude v každém případě těžit z posledního testu,“ uvedl Brivio pro Motorcycle News. „Cokoliv jsme v tomto testu zjistili pak bude dostupné pro něho, ale to je normální.“

„Jorge možná přišel o nějaký čas v tělesné přípravě, takže uvidíme jak na tom bude po fyzické stránce, ale nemyslím si, že to pro něho bude nějaký problém, protože jedna z jeho předností je rychlost jakou se dokáže přizpůsobit řízení motocyklu,“ řekl Brivio.

Podle manažera Rossiho týmu Španěl do Kataru přijede a bude se snažit testovat spolu s ostatními jezdci MotoGP. Pokud si před prvním závodem sezony udrží dobrou fyzickou kondici, tak nebude mít žádný problém, aby dokázal navázat na své předchozí výkony. Navíc je pro Španěla výhodou ta skutečnost, že letošní model YZR-M1 se tolik neliší od modelu z roku 2009.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz