Brněnský test královské kubatury ovládl Lorenzo

Lorenzovi vůbec nevyšel letošní brněnský závod, ale v při pondělních testech zaznamenal nejlepší čas. Jeho kolega Rossi byl druhý a první trojici doplnil Marc Márquez.

Někteří jezdci královské kubatury zůstali v Brně i v pondělí a zúčastnili se oficiálního IRTA testu. Po mokré neděli již bylo na testy sucho, jenže začátek testu ovšem stejně neproběhl podle původního plánu. Na dráhu se jako první vydal Crutchlow, jenže následně bylo zjištěno, že v jedenácté zatáčce je dráha znečištěna pravděpodobně olejem. Muselo se čistit. Jezdci nakonec mohli vyrazit na dráhu až po dvanácté hodině.

Nejrychlejším byl tentokrát Jorge Lorenzo s časem 1:55,394. Jako druhý se umístil Valentino Rossi, který na svého kolegu ztratil necelé čtyři desetiny. Jezdci Yamahy v Brně otestovali aktualizace programového vybavení Magneti Marelli, nový podvozek, zadní rameno a také různé druhy přední pneumatiky specifikace 2017.

Třetí čas v Brně zajel Marc Márquez, který sice v sobotu zajel absolutní rekord okruhu, ale v pondělí zaostal za Lorenzem o více než sedm desetin vteřiny.

Na čtvrtou pozici se dostal vítěz nedělního závodu Cal Crutchlow s časem 1:56,273. Brit se zaměřil na zkoušení odpružení a také otestoval různé motorové mapy.

Maverick Viňales na pátém místě byl jediným zástupcem Suzuki, protože Aleix Espargaro test vynechal kvůli zranění ruky, s nímž absolvoval závodní víkend v Brně.

Šestý čas zajel Brit Bradley Smith z týmu Monster Yamaha Tech3. Jeho kolega Pol Espargaro skončil osmý. Kromě nich se na motocyklu tohoto týmu objevil i Alex Lowes – bratr (dvojče) Sama Lowese. Britský závodník sice na dvanáctém místě uzavřel výsledkovou listinu, ale i on se dostal pod hranici dvou minut na kolo, konkrétně na 1:59,558. V závěru testu ovšem Brit havaroval, čímž přišel o šance na další zlepšení, ale naštěstí alespoň vyvázl z nehody bez zranění.

Kromě výše zmíněných závodníků na jihu Moravy testovali i sedmý Dani Pedrosa, kterému se nedařilo ani během závodního víkendu.

Dále se na trati objevili i devátý Scott Redding a desátý Esteve Rabat. Španěl Rabat byl nejpilnějším jezdcem na dráze, odjel dokonce 83 kol. Jezdil i Danilo Petrucci, ale ten toho moc neodkroužil, protože měl poruchu na pohonné jednotce.