Bryan Staring v MotoGP v roce 2013 u Gresiniho

Další z nemnoha posledních volných míst v nabídce MotoGP pro rok 2013 bylo včera zaplněno. Tým Go & Fun Gresini oznámil, že podepsal smlouvu na místo jezdce CRT motocyklu FTR Honda.
Bryan Staring v MotoGP v roce 2013 u Gresiniho

Pětadvacetiletý Bryan Staring  tak získal sedačku po odcházejícím Michele Pirro.

Poprvé se v seriálu MotoGP představil už v roce 2004, kdy na divokou kartu absolvoval závod stopětadvacítek při australské Grand Prix. V roce 2008 pak v sedle Hondy CBR600RR nahradil v českém týmu Intermoto pro světový závod supersportů v Doningtonu zraněného Williama De Angelise. Trojnásobný australský národní šampion ve třídě do 125 ccm, Supersport a Superbike (v letech 2009 – 2010) přešel před dvěma lety definitivně na mezinárodní scénu, kde se v týmu Pedercini s motocyklem Kawasaki ZX-10R účastnil závodů Superstock 1000 FIM Cup. Letos v tomto šampionátu skončil na celkovém 4. místě poté, co vyhrál závody v Aragónu, Brně a v Portimau. Nový člen týmu Go & Fun Gresini  bydlí v Gold Coast na jihovýchodě rodného Queenslandu, kde také často trénuje s legendárním Troyem Baylissem.

Fausto Gresini:
„Bryan Staring zkompletoval jezdecké obsazení našeho týmu pro příští sezónu MotoGP.  Mladému Australanovi bude svěřen do rukou další vývoj CRT projektu, ve který v týmu věříme. Zejména poté, jak skvělého výsledku jsme letos dosáhli ve Valencii. V této sezóně Bryan zářil v seriálu Superstock 1000, získal tři vítězství, celkem čtyři pódia a má ten správný přístup a schopnosti nám pomoci dosáhnout s FTR Hondou našich cílů. Nemůžu se dočkat, až vyjede na trať a bude pracovat s našimi kluky. Jsem si jistý, že všechno proběhne dobře."

Bryan Staring:
„Za celá má závodnická léta jsem neočekával, že budu členem paddocku MotoGP. Bylo to pro mě něco nedosažitelného. Dostat příležitost závodit v tomto seriálu, a s takovým týmem jako je Go & Fun Gresini, je něco neuvěřitelného. Je to ta největší změna a já k ní budu přistupovat jako ke každé změně ve svém životě, to znamená, že do toho dám všechno, čeho jsem schopen. Uvědomuji si, že se mám hodně co učit a těším se, jak mě všichni přijmou. Jsem velmi vděčný panu Fausto Gresinimu a sponzorům, že jsem tam, kde teď jsem. Už se nemůžu dočkat, až vystartuji z boxové uličky."

Staringovým podpisem zbývá pro rok 2013 k doplnění už jen několik CRT jezdců. Horkým tipem především britské odborné veřejnosti je pro tým Paul Bird Motorsport v současnosti  Michael Lawerty, druhou sedačku by měl získat Yonny Hernandez, vynikající Kolumbijec, který letos v MotoGP ukázal, že jezdit umí.
(twowheelsblog.com, mottomatters.com)

15:25 | Jezdci Aprilie dnes slavili. Viňales se poprvé od svého přestupu k Aprilii dostal na podium a Espargaro navzdory kolizi s Quartararem dojel čtvrtý. odkaz
15:24 | Quartararo se byl po závodě omluvit Espargarovi... odkaz
15:21 | Bagnaia slaví vítězství a Bezzecchi se dnes poprvé v kategorii MotoGP podíval na podium. odkaz
15:19 | Dnešní podium v Assenu: odkaz
14:34 | Fabio Quartararo dnes neměl dobrý den. V závodě upadl hned dvakrát. Po druhé nehodě už musel definitivně odstoupit. odkaz