Bude těžké si udržet rychlost až do cíle, říká Melandri

V prvním tréninku na Velkou cenu USA získal Marco Melandri pozici v první desítce a snad by se tam dostal i jeho kolega Marco Simoncelli, jenže ten v nájezdu do třetího kola spadl a musel pro náhradní motocykl.

Po zklamání z Německa určitě velmi příjemná změna pro jezdce Gresiniho týmu San Carlo. Mluvíme o Melandrim, který trénink absolvoval už s menšími bolestmi v rameni než tomu bylo naposledy v Sachsenringu. Ital získává zpět ztracenou důvěru a svému stroji RC212V začíná věřit.

„Byl to úspěšný den. Pracovali jsme na dvou různých nastaveních geometrie, abychom se pokusili a získali lepší cit pro přední stranu a nalezli některá velmi pozitivní řešení,“ řekl spokojeně devátý Marco Melandri. „Zítra se pokusíme udělat další změny a postupným zlepšením se dostat blíže jezdců vpředu.“

„Cítím se lépe než v Německu, ale nebude to vůbec jednoduchý závod kvůli všem levotočivým zatáčkám. Bude náročné si udržet rychlost až do konce závodu, ale rozhodující bude dobře zvládnout jeho první polovinu a pak zatnu zuby do doby než projedu cílem,“ uvedl Melandri.

Ani nedokončil třetí úvodní kolo a už byl Marco Simoncelli na zemi. Naštěstí se nehoda obešla bez zranění a i když si v pátek zajel pro dvanáctý čas na kolo, necítí zatím v Laguně potřebnou jistotu. Věří však v zlepšení a to také díky nové elektronice, kterou jim dodala Honda a s Melandrim ji v pátek poprvé testovali.

„Byla to ´zdrcující´ premiéra! Drobně jsem chyboval ve čtvrté zatáčce, když jsem jel své třetí kolo a přeřadil v době, kdy jsem jel pořád ve vysokém náklonu,“ řekl po prvním tréninku Marco Simoncelli. „Byla to škoda, protože jsme jinak začali dobře a v průběhu dne předvedli stálé zlepšení.“

„Můj kontakt s motocyklem zatím není nejlepší, protože máme nějaké problémy s předkem, což mi komplikuje udržet správnou stopu a nemám zatím dostatečnou jistotu. V tom se musíme zlepšit a věřím, že se tak v sobotu stane. Nová elektronika zlepšuje kontakt s kompletem, který je pak snadněji ovladatelný. Nedokážu teď říct jaký rozdíl to dělá na kolo, ale rozhodně by to měla být velká pomoc pro závod,“ řekl Ital v barvách San Carlo Hondy Gresini.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

12:20 | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
10:01 | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.