Burgess: Raději bych viděl test v Kataru ve dne než v noci

Šéf mechaniků Valentina Rossiho má na kontě už jedenáct titulů.
Technický mág a šéf mechaniků Valentina Rossiho Australan Jerry Burgess se pozastavuje nad tím, zda všechna ta omezení, jenž jsou v současnosti v MotoGP zaváděna opravdu směřují tím správným směrem a budou v budoucnu plnit svůj smysl.

Zkušený technik od tovární Yamahy by například rád viděl víkendový oficiální test MotoGP zrušený a nahrazený normálním třídenním testem někde, kde se dá v tomto ročním období očekávat dobré počasí, které umožní motocykly opravdu testovat.

Nařízení ohledně snížení předsezonních testů tak v kalendáři MotoGP ponechalo test v Malajsii, Kataru a Jerezu, což je totální snížení ve srovnání s předchozími ročníky mistrovství světa.

„Nevím, zda je to opravdu ta pravá cesta, kterou se vydat,“ uvedl Burgess, který získal celkem jedenáct titulů třídy 500ccm a MotoGP spolu s Wayne Gardnerem, Mickem Doohanem a Valentinem Rossim.

„Možná jen potřebujeme klidně sedět a o něco déle vše pozorovat ještě před tím než učiníme tak masivní opatření vzhledem k tréninkům a potřebného času na vývoj.“

„Nesnižoval bych výdaje, ale stabilizoval bych je, aby zůstaly tam kde jsou nyní,“ uvedl Australan, o kterém se opravdu nedá říct, že by v tomto oboru neměl dostatek zkušeností.

Jerry Burgessovi nedělá žádnou radost, že test v Jerezu zkrátili z tří na dva dny a už vůbec mu není do řeči, když se stane něco podobného, jak naposledy v Kataru, kde kvůli dešti přišli o jeden celý den testu. Bohužel hned dneska ráno jezdce MotoGP v Jerezu zase přivítal déšť.

I když Australan chápe reklamní hlediska nočního závodu Grand Prix v Kataru, přesto si klade otázku, zda je skutečně tak důležité testovat pod světly dráhy v Losail.

„Já bych například mnohem raději viděl test v Kataru během dne,“ řekl Burgess. „Když začnete večer, teploty klesají s každou další minutou.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz