Cal Crutchlow odjel do Itálie na operaci

Britský jezdec týmu Monster Yamahy Tech 3 odletěl do italské Modeny, aby tam ve čtvrtek odpoledne podstoupil operaci pravé ruky, kde má jako většina motocyklových závodníků problém zvaný ´Arm pump´.
Cal Crutchlow odjel do Itálie na operaci

Tento stav nastane, když svaly v předloktí pracují tak intenzivně, že dojde k přiškrcení krevního toku k ruce. Krevní tok směřující k předloktí je najednou vyšší, než ten, který směřuje zpátky, což vytváří tlak, snižuje okysličení, jezdci způsobuje velké bolesti a znecitlivění prstů. Někdy si můžeme všimnout, že jezdec dá ruku dolů, někdy s ní zase protřepe, ale vše je o tom, co nejrychleji obnovit požadovaný průtok krve.

Pro závodního jezdce top šampionátu je nejrychlejším a hlavně bezpečným způsobem řešení operace. Crutchlow se s tímto problémem potýká od začátku sezony 2011 a protože do další Velké ceny v Portugalsku zbývají tři týdny volna, je na to ta nejlepší doba, aby se pokusil svůj problém vyřešit.

Crutchlow už loni před Vánocemi absolvoval operaci levého ramene, protože měl podobný problém, jako Valentino Rossi. Je tedy možné, že ztrátu síly v levé ruce Brit kompenzoval vyšším zatížením pravé, což mohlo vést k současným potížím a další operaci.

Stejný problém už v minulosti operativně řešili jezdci jako Casey Stoner, Nicky Hayden, Jorge Lorenzo nebo Toni Elías. A právě dnes ve dvě hodiny odpoledně měli operovat také Cala Crutchlowa. „Myslím, že v posledních deseti letech jsem měl ´arm pump´ dvakrát. Jednou se mi to stalo loni během tréninku, ale nikdy v průběhu závodu. Ale teď, pokaždé co jsem nasedl na motorku jsem to cítil,“ řekl pro Motrcycle News Cal Crutchlow.

Ještě včera byl Crutchlow na vyšetření, dnes má na programu operaci a už v pátek se vrací zpátky do Británie. Tam využije veškerý čas k tomu, aby se dostal zpátky do kondice a mohl tak spolu s ostatními odletět koncem dubna do portugalského Estorilu, kde proběhne třetí podnik sezony 2011.


18:38 | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 30 let.