Canepa chce ubrat na váze, aby získal na rychlosti

Mladý Ital plánuje do Kataru shodit pět až šest kilo.
Klepněte pro větší obrázekNiccolo Canepa se po letošním prvním předsezonním testu v Sepangu rozhodl zapracovat na svých tělesných proporcích a v dubnu chce přijet do Kataru hned o několik kilogramů lehčí.

Jezdec satelitního týmu Ducati měl v Sepangu o šestnáct kilometrů v hodině pomalejší rychlost než jeho týmový kolega Mika Kallio, což pro něho hned první den znamenalo poslední místo ve výsledkové listině. Situace se v dalších dvou dnech o něco zlepšila, ale Ital má stále pocit, že potřebuje ubrat na váze, aby díky tomu posílil svůj výkon na motocyklu.

„Zkoušeli jsme zmenšit převodový poměr a teď už je to lepší, ale pořád ještě ztrácím nějaké kilometry v hodině na rovince,“ uvedl Canepa pro crash.net. „Myslím, že do Kataru se zbavím tak pěti až šesti kilogramů! Jsem vyšší a větší než ostatní jezdci, takže díky tomu ztrácím na rovince, ale můžu něco ubrat na váze.“

Canepa, který pro Ducati v minulém roce testoval se s problémem rychlosti potýkal už tehdy, ale přisuzoval to motocyklu, který nebyl úplně totožný s těmi, které jely v závodech mistrovství světa.

„Moje GP8 nebyla loni tak rychlá, nebyla totiž stejná jak ta Stonerova a také o něco starší. Takže jsme mysleli, že rozdíl v rychlostech byl otázkou motoru a ne kvůli mé velikosti,“ vysvětlil Canepa.

Niccolo Canepa sice připustil, že jeho časy na kolo nebyly v Sepangu vůbec dobré, ale po kontrole získaných dat, které okamžitě spolu s techniky boxech provedli získal pocit, že celkový pokrok po třech dnech testování je povzbudivý.

„Celkový výsledek těchto tří dnů testů není tak zlý. Čas na kolo je sice špatný, ale viděl jsem data na počítači a ve srovnání s ostatními jezdci Ducati na tom nejsem tak špatně. Pracujeme správným směrem.“

Dvacetiletý student technické univerzity rovněž prozradil, že všech pět motocyklů Ducati GP9 má letos velmi podobné parametry, když uvedl: „Myslím si, že můj motocykl je stejný, jako motocykl Stonera a Haydena. V tomto roce chce Ducati nabídnout všem stejný motocykl se stejnou elektronikou. Ne jako Honda nebo Yamaha. Stejný motocykl pro všechny – pro mě, Seteho, Mika, Sonera a Haydena.“
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.