Canepa dojel s bolestí v kotníku dvanáctý

Kalliovi rychle odešla přední pneumatika.

Poté, co byl Niccolo Canepa při kvalifikaci sražen z motocyklu letícím tělem Nickyho Haydena, získal dnes při své premiéře na Sachsenringu dvanáctou pozici. Jeho týmový kolega z Pramac Racing Mika Kallio, který se vrátil po zranění dojel čtrnáctý. Chvíli se pohyboval dokonce na osmém místě, ale po potížích s přední pneumatikou musel zpomalit. Od té doby se musel už jen bránit útokům jezdců za sebou.

Technický ředitel Fabiano Sterlacchini považuje Canepův výsledek vzhledem k jeho stavu po včerejším pádu za dobrý. "Příliš se mu nepodařil start, ale po několika kolech chytil dobrý rytmus a mohl na této trati vybojovat dobrý výsledek," hodnotil. "Mika odstartoval velmi dobře, ale už po pěti kolech mu odešla přední pneumatika. Používali jsme tento typ během víkendu a neměli jsme žádný problém. Vím, že to se v závodním světě může stát. Musíme situaci zanalyzovat s inženýry z Bridgestonu, aby se stejný problém neopakoval i v Doningtonu."

Canepa měl ze včerejší kolize bolesti v kotníku. "Rozhodl jsem se zatnout zuby a jet až do konce. Trvalo mi hodně času, než jsem předjel Talmácsiho a díky tomu jsem ztratil na skupinu jezdců před sebou. Vytrvalou jízdou jsem ji však dohnal a předjel další jezdce. Ale dvanácté místo není můj cíl," říká Ital. "Vzhledem k tomu, jak se situace vyvíjela včera a že to tady byla moje první grand prix, můžu být spokojen. Samozřejmě musím poděkovat mobilní klinice, která mi dnes umožnila závodit."

Kallio, který v minulém závodě nestartoval kvůli zranění, věřil, že se dostane do první desítky. "V závodě jsme začali dobře, ale po pěti kolech jsem cítil, že v přední části něco nepracuje správně. Najednou odešla pneumatika. Mohl jsem klidně dojet šestý, sedmý, ale potkala nás smůla," litoval. "Zkusil jsem všechno možné, abych se udržel jezdců kolem mě, ale po deseti kolech se situace ještě zhoršila a od této chvíle jsem se mohl už jen bránit jezdcům za mnou. Doufám, že příští neděli, kdy závodíme v Doningtonu, bude na naší straně štěstí."

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.