Canepa měl problémy s přehříváním zadní pneumatiky

Fabrizio si natrhl sval v pravém rameni.

Velká cena České republiky nevyšla stáji Pramac Racing podle představ. Niccolo Canepa sice udržel dvanácté místo, které vybojoval i na roštu, ale v závodě se na něj vrátil až po pádech Lorenza, Melandriho a Kallia. V závodě se potýkal s přehříváním pneumatik. Michel Fabrizio si dnes po pátečním pohmoždění pravého ramene natrhl sval a ostoupil v pátém kole.

Canepův závodní inženýr Marco Rigamonti litoval, že v závodě dosáhl jeho jezdec nejhorších výsledků za celý víkend. Na vině bylo přehřívání zadní pneumatiky. "Niccolo si pak na zadní pneumatice přestal věřit a to omezilo jeho výkon. Litujeme Michela, doufáme, že mu jeho fyzický stav dovolí pokračovat v šampionátu superbiků," dodal na adresu Fabrizia.

Canepa byl podle svých slov připraven zajet dobrý závod. "Dnes ale nešlo nic správným směrem. Po pátečních a sobotních trénincích jsem si věřil, ale ve druhé části závodu jsem ztrácel přilnavost na zadní pneumatice," litoval.

Fabriziovi nebylo po závodě moc do řeči. "Po několika kolech jsem v pravém rameni cítil čím dál větší bolest, Téměř jsem nemohl brzdit. Musel jsem zajet do boxů, jinak bych riskoval pád. Natrhl jsem si sval v pravém rameni. Připadám si, jako bych měl pod kůží golfový míček," popisoval Ital.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře