Canepa našel správné nastavení až v závěru testu v Jerezu

Ital v testu kvalifikace ztratil na Stonera téměř tři sekundy.
Klepněte pro větší obrázekNiccolo Canepa ze satelitního týmu Ducati Pramac Racing letos na vlastní kůži prožívá, jaké to je být pravidelným jezdcem královské kubatury a jeho dřívější zkušenosti testovacího jezdce italské značky mu zatím nepřineslo tolik očekávané zlepšení výsledků.

V Jerezu po skončení testu kvalifikace, patřila italskému studentovi technické univerzity až osmnáctá pozice a ztráta na prvního Casey Stonera, jedoucího na stejné značce motocyklu, činila téměř tři sekundy.

Týmový kolega Canepy, finský jezdec Mika Kallio předvedl během testu, že je technický komplet Pramac Racingu na velmi dobré úrovni a svým šestým nejlepším časem jasně ukázal, že se dá na satelitní Ducati zajet konkurenceschopné výsledky.

Toho si je Canepa zcela určitě vědom a už jen vzhledem k tomu, že v závěru oficiálního testu se mu společně s jeho týmem podařilo udělat některá zlepšení, může tak k prvnímu závodu sezony odjet do Kataru s určitou mírou optimismu.

Své vystoupení v Jerezu Canepa komentoval slovy: „Během těch dvou dnů jsem měl nějaké problémy s motocyklem a nebyl tak vůbec rychlý. Doufám, že to bude o hodně lepší v Kataru. Pracovali jsme správným směrem, ale vhodné nastavení jsme našli příliš pozdě, až v poslední půlhodině testu kvalifikace. Přesto jsem začal v závěru jezdit rychleji, takže si nedělám starosti ohledně prvního závodu!“

Závěrem Canepa hovořil o momentu, když se v Jerezu všichni jezdci MotoGP fotografovali a kde se také setkal se všemi svými úspěšnými krajany.

„Když jsem se v neděli fotografovat se všemi italskými jezdci Valem (Rossim), Marcem (Melandrim), Lorisem (Capirossim), Dovim (Doviziosem) a De Angelisem pomyslel jsem si, že bych se jich měl zeptat, zda tam s nimi můžu vůbec být! Nedařilo se mi jak v testu kvalifikace tak v sobotu, byl jsem pomalý v zatáčkách a ztrácel tak příliš hodně času. V každém případě mám stále vysokou motivaci a nevzdám to.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz