Canepovi se podařilo částečně vyřešit potíže s maximální rychlostí

Kallio chce zítra zabrat a doufá, že v Sepangu vydrží počasí.
Klepněte pro větší obrázekDruhý den si u Pramac Racingu zejména polepšil Niccolo Canepa, který byl včera poslední a dnes se mu s časem 2:04,021 sekundy podařilo umístit na čtrnáctou pozici. Mladý Ital se oproti včerejšku zlepšil o 1,24 sekundy a věří, že třetí den v Malajsii bude právě ten pravý.

K pátečnímu testu Canepa uvedl: „Druhý den se pro nás věci vyvíjely o něco lépe. Změnili jsme nastavení převodů a byli tak schopni dosáhnout lepšího výsledku při maximální rychlosti na dvou rovinkách. Ještě nám, ale něco schází a doufám, že se nám zítra podaří najít řešení, abych byl dokonce ještě rychlejší. Můj kontakt s motocyklem se také zlepšil. Právě teď společně se svým technikem analyzujeme data ostatních jezdců, abychom přišli na to, kde ještě dělám chyby.“

„Ke konci testu se mi podařilo udržet několik kol za Lorisem Capirossim a všiml jsem si, že v několika zatáčkách jedu jinou stopu. Zítra se to pokusím změnit a uvidíme, zda mi to pomůže zlepšit časy na kolo,“ řekl závěrem mladý Canepa, který zvolil velmi dobrou strategii, když se podíval na styl takového pána jezdce, jakým je Loris Capirossi.

„Obecně se situace ve srovnání s včerejškem zlepšila,“ uvedl Marco Rigamonti, technik Niccola Canepy. „Našli jsme přesně ten typ pneumatik, které Niccolovi vyhovují a dávají mu větší jistotu. Navíc jsme vyřešili, i když ne zcela, problém s maximální rychlostí ze včerejška.“

„Zítra zkusíme nastavit motocykl tak, aby ze zatáček vyjížděl mnohem plynuleji a pod větším výkonem. Když nepočítám Stonera, tak až do posledního sektoru si v podstatě udržujeme stejnou výkonnostní úroveň ostatních jezdců Ducati. Pokud se nám zítra podaří získat tu půl sekundu v posledním úseku, můžeme být velmi spokojení,“ uvedl Marco Rigamonti.

Klepněte pro větší obrázekVčera třináctý, dnes stejně tak, ale s lepším časem na kolo, který Mika Kallio zajel za 2:03,774 sekundy, což je oproti včerejšku zlepšení o víc jak půl sekundy. Finský jezdec přesto nebyl s druhým dnem v Malajsii úplně spokojený a vše si chce vynahradit zítra.

„Dneska jsme ztratili nějaký čas, protože jsme se setkali se stejným problémem, jako včera a to částečně omezilo náš výkon,“ uvedl finský jezdec po skončení pátečního testu. „V každém případě jsme pracovali hned na několika různých technických aspektech.“

„Upřímně jsem po včerejším slibném výkonu, očekával od dnešního dne víc. Doufám, že povětrnostní podmínky budou zítra stejné a my tak budeme schopní zajet tolik kol, jak jen to bude za celý den možné,“ v případě Kallia si můžeme být jisti, že jich bude opravdu hodně, protože už dnes byl třetím jezdcem s největším počtem najetých kol.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


16. července | Johann Zarco dnes slaví 29 let. odkaz
14. července | John McPhee dnes slaví 25 let.
7. července | Za 10 let získal Márquez 10 pole position a 10 vítězství na Sachsenringu. odkaz
7. července | Marc Márquez slaví desáté vítězství na Sachsenringu (včetně výher v nižších třídách). odkaz
7. července | Dnes opět dokázali zvítězit oba bratři Márquezovi a oba nyní vedou šampionát ve své třídě. odkaz