Capirossi měl potíže s vibracemi své suzuki

Vermeulena zatím trápí nachlazení.

Nejzkušenější jezdec závodního pole Loris Capirossi se v pátečním tréninku na Velkou cenu Valencie vešel do první desítky. Přestože jeho stroj díky potížím s nastavením trpěl vibracemi, Ital zajel devátý nejrychlejší čas. Jeho stájový kolega Chris Vermeulen, který se tento víkend s MotoGP loučí, má potíže s nachlazením, což se určitě projevilo i na jeho výsledku. Dnes byl až šestnáctý. Oba jezdci odjeli celý trénink s jednou sadou pneumatik.

Zmíněné potíže s vibracemi se Capirossimu během hodinového tréninku nepodařilo vyřešit. "Udělali jsme několik změn v nastavení, ale pořád to není perfektní," přiznal Ital. "Musíme prostudovat data, zjistit, co vibrace způsobuje, a zkusit to vylepšit. Jsem si jistý, že tu můžeme být rychlí a dobře zakončit sezonu."

Nastydlý Vermeulen měl zpočátku na studené trati, na kterou svítilo jen podzimní slunce, potíže zahřát pneumatiky na jejich provozní teplotu. "Během tréninku jsme udělali výrazný pokrok, ale prošli jsme také řadou problémů, díky kterým jsem ztrácel. V nejvhodnější dobu jsem nemohl vyjet na trať," litoval Australan. "Myslím, že budeme schopni dát věci do pořádku a zítra být mnohem rychlejší. Tento týden se necítím dobře, ale doufejme, že to rychle překonám a v závodě budu v plné síle."

Šéf týmu Paul Denning sdělil, že Capirossi zkoušel použít stejnou geometrii jako v Sepangu. Jenže ve Valencii je nižší teplota a nastavení nefungovalo tak dobře. "Ztráta na první řadu není špatná a pokud se nám podaří odstranit vibrace z přední části, věřím, že Lorisovy časy budou mnohem lepší," doufá Denning. "Hlavním problémem u Chrise je jeho nachlazení. Musí být těžké trefovat se do nájezdů do zatáček, když pořád kašlete a kýcháte, až se vám zavírají oči. Pokud se jeho stav zlepší, věřím, že se výrazně posune."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.