Capirossi měl problémy se strojem, Bautista se zatáčením

Loris Capirossi nenavázal na páteční skvělé výkony a v kvalifikaci byl až dvanáctý. Po zranění ruky se vrací Álvaro Bautista. Prý zatím problémy se zatáčením, do kterého musí momentálně zapojovat celé tělo.

Ani v sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Itálie v Mugellu se jezdci týmu Rizla Suzuki neprosadili do první desítky. Domácí veterán Loris Capirossi byl dvanáctý a rekonvalescent Álvaro Bautista šestnáctý.

Capirossi musel kvůli technickým problémům přesedlat na náhradní stroj. "Bylo to obtížné. Nastavení, které jsme ráno vyladili, nepracovalo správně při vyšších teplotách. Měl jsem menší problém s jedním z motocyklů a musel jezdit jen s druhým. Dnes jsme pracovali velmi tvrdě, ale ještě se to neprojevilo," litoval zkušený Ital. "Jsem na sebe naštvaný kvůli pozici na roštu, ale myslím, že můžu být mnohem lepší."

Bautista se vrací po zranění a stále ještě cítí jeho následky. "Nemůžu rychle měnit směr. Potřebuji víc síly, abych to zvládl rychle. Musel jsem kvůli tomu využít celé své tělo, což je velmi obtížné a unavující," vysvětloval Španěl. "Důležité je, abych opět našel sebedůvěru a na motorce se cítil dobře."

Šéf týmu Paul Denning ví, že Rizla Suzuki má před sebou stále ještě dost práce, aby správně fungovala i za vyšších provozních teplot. Litoval, že Capirossi nenavázal na páteční výsledek a Bautistovi, který stále ještě není fit, by přál dojet do cíle, protože šachovnicový praporek může mít podle jeho slov léčivý účinek.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

3. října | Salač po dnešní těžké nehodě musel do nemocnice na podrobnější vyšetření. odkaz
3. října | Jako konečné výsledky dnešního závodu se nakonec bere stav před první červenou vlajkou. Vítězem se tedy stává Guevara. odkaz
3. října | Guevara musel kvůli technickým potížím odstoupit ze závodu v době, kdy zrovna vedl. V boxech se hodně rozčiloval. odkaz
3. října | Další červená vlajka - tentokrát hromadná nehoda. Migno, Acosta a Alcoba odešli po svých. odkaz
3. října | Závod bude restartován, pojede se na pět kol a jezdci se na startu seřadí podle pořadí na konci sedmého kola. odkaz