Capirossi není stoprocentně fit, ale v Austrálii pojede

Potom, co kvůli zranění vynechal japonskou Grand Prix se Loris Capirossi vrací zpátky k závodění a absolvuje tento víkend v Austrálii, kde v minulosti dosahoval velmi dobrých výsledků.

Ital v Aragónsku kolidoval s Tonim Elíasem a vykloubil si pravé rameno. Tím si obnovil staré zranění a lékaři mu doporučili okamžitou operaci. To by ale znamenalo konec závodění a protože Capirossi letos končí aktivní kariéru, představovalo by to zároveň smutné rozloučení s motocyklovým šampionátem.

Capirossi proto vynechal cestu do Motegi, aby podstoupil rehabilitaci a získal tím šanci dokončit sezonu třemi podniky v Austrálii, Malajsii a Valencii. Samozřejmě jeho zdravotní stav není stoprocentní a ten skutečný Capirossi zjistí až během úvodních tréninků.

Přesto je jeho odhodlání závodit obrovské, i když to pro Itala bude fyzicky velmi náročný víkend. Phillip Island ale pro Capirossiho znamená hodně a chtěl by se s tímto okruhem také důstojně rozloučit.

„Jsem rád, že budu na tomto okruhu,“ řekl Ital. „V minulosti jsem tu třikrát vyhrál a získal spoustu umístění na stupních vítězů. Přijíždím tu naposledy a doufám, že se mi podaří zajet dobrý závod, i když mi rameno stále působí řadu problémů a to navzdory péči lékařů z posledních dnů.“