Capirossi potřebuje čas na nastavení

Vermeulen v závěru nechtěl riskovat na slickách.

Ani jeden z motocyklů týmu Rizla Suzuki se v prvním tréninku na Velkou cenu Velké Británie v Doningtonu nevešel do první desítky. Loris Capirossi skončil jedenáctý a Chris Vermeulen čtrnáctý.

Capirossi zopakoval, že jeho tým potřebuje především čas na to, aby motorku správně nastavil. Současné proměnlivé počasí mu zrovna nepřidalo. "Na konci tréninku bylo osmdesát pět procent tratě suchých a zbytek mokrý, takže bylo těžké cokoliv udělat," vysvětlil Ital, který doufá, že se počasí v sobotu uklidní. "Pokud budeme moci pracovat na motocyklu, jsem si jistý, že v neděli zajedeme dobrý výsledek."

Vermeulen připomněl, že takové počasí je v Británii normální. "Na začátku jsme měli pořádný liják a trať byla celkem kluzká. Zapracovali jsme na nastavení na mokro a motorka za těchto podmínek fungovala dobře," pochvaloval si. "Na konci trať osychala a my vyzkoušeli několik drobností, což bylo za daných podmínek užitečné."

Vzhledem k tomu, že i v závěru bylo na trati několik mokrých míst, rozhodl se Australan neriskovat v těchto úsecích jízdu na slickách a tak se rozhodl zamířit do boxů dříve.

Šéf týmu Paul Denning se nechal slyšet, že páteční podmínky nebyly ideální ani pro slicky, ani pro mokré pneumatiky, takže žádný tým či jezdec nemohl z této situace nic výraznějšího vytěžit. Dále oba své jezdce pochválil za jejich výkony na mokru a pečlivé sbírání dat.

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz