Capirossi se vrací na okruh, kde loni získal třetí místo

Rizla Suzuki chce v Brně plně využít potenciálu jejich GSV-R.
Klepněte pro větší obrázekTým Rizla Suzuki jede do České republiky s přesvědčením, že okruh v Brně bude tím místem, kde se konečně plně projeví výkonový potenciál jejich motocyklů Suzuki GSV-R a všechna ta práce v posledních měsících se zúročí kvalitním výsledkem.

Před jedenáctým podnikem sezony je Chris Vermeulen v průběžném hodnocení na deváté pozici a jeho týmový kolega Loris Capirossi je o jediný bod desátý.

„Už se nemůžu dočkat až se znovu vrátím na motocykl,“ řekl Loris Capirossi před cestou do České republiky, kde se mu loni podařilo zajet umístění na stupních vítězů. „Máme toho hodně nedokončeného a potřebujeme předvést , že výsledky, které máme nejsou skutečným odrazem toho, jak tvrdě tým v poslední době pracoval.“

„V minulém roce jsem byl v Brně třetí a to bylo také naposledy, kdy jsem se umístil na stupních vítězů, což je příliš dlouhá doba, takže v tomto směru s tím potřebuji něco udělat.“

„Během závodního víkendu opravdu chceme dobré počasí, abychom dokázali získat vhodné nastavení pro naše GSV-R a pokud se tak stane věřím, že máme šanci na skutečně dobrý výsledek,“ řekl závěrem Loris Capirossi.

Chris Vermeulen si v Brně dojel v roce 2007 pro páté a v roce 2008 pro šesté místo. Letos získal v poledních dvou závodech jen šest bodů, což bylo velkou měrou zapříčiněno jeho zraněním, ale do České republiky už přijede ve stoprocentní kondici a s obrovskou motivací bojovat o maximum bodů pro sebe a svůj tým.

„Teď jsme měli po posledním závodu k dispozici nějaký čas k odpočinku a relaxaci a díky tomu jsem měl šanci si doléčit všechna zranění, takže když přijedeme do České republiky, budu už ve stoprocentní kondici,“ řekl Chris Vermeulen.

„Krátká přestávka nám nabídla příležitost se podívat na data z posledních několika Velkých cen a tak jsme měli možnost vidět, kde můžeme provést nějaké změny pro Brno,“ pokračoval Australan. „Ohledně motocyklu jsem hovořil s Tomem, máme hned několik nápadů a jsme docela pozitivní v tom, že to můžeme zlepšit okamžitě, což bude dobré.“

„V posledních pár letech se mi v Brně dařilo a jsem si jistý, že je to dráha, kde můžeme GSV-R maximálně využít,“ dodal závěrem Chris Vermeulen.
30. července | Aleix Espargaro dnes slaví 32 let. odkaz
21. července | Velká cena Thajska se letos nepojede.
16. července | Johann Zarco dnes slaví 31 let. odkaz
26. června | Stefano Nepa, Riccardo Rossi a Pedro Acosta, kteří upadli v závěru třetího tréninku třídy Moto3, zamířili do nemocnice na podrobnější vyšetření.
26. června | V závěru třetího tréninku třídy Moto3 upadli čtyři jezdci (Acosta, Rossi, Nepa a Yamanaka). Všichni jsou při vědomí. odkaz