Capirossi stačil jen na tvrdších pneumatikách

Vermeulenovi se dařilo pouze na mokru.

Ani v kvalifikaci na Velkou cenu Austrálie se situace týmu Rizla Suzuki nezlepšila. Oba jezdci obsadí zítra na startu pátou řadu. Loris Capirossi skončil třináctý, domácí Chris Vermeulen patnáctý.

Capirossimu se sice dařilo s tvrdšími pneumatikami, ale s měkčí směsí na konkurenci nestačil. "Ráno jsme sice udělali pokrok, ale přibrzdil nás déšť. S měkčími pneumatikami jsme se nedokázali zlepšit. Trápili jsme se v levotočivých zatáčkách. Potřebujeme zvýšit trakci, abychom byli rychlejší," upozorňuje Ital. "Je špatné startovat takhle zezadu, ale určitě v závodě nedojedu na takovéhle pozici."

Vermeulenovi se dařilo pouze ráno za deště, kdy patřil mezi nejrychlejší. Jezdec, který se příští rok vrací do superbiků, ví, že počasí se může měnit každou chvíli. "Na mokru jela motorka dobře, podařilo se mi získat spoustu informací. Na suchu to bylo v kvalifikaci obtížné. Trápili jsme se s přilnavostí vzadu, především na levé straně. Pneumatiky odcházely po několika kolech. V tom se musíme zkusit zlepšit," říká Australan. "Dnes jsme vyzkoušeli hodně věcí, které nám pomohly. Zrychlili jsme o sekundu, ale pořád nejsme tam, kde potřebujeme. Musíme si z dnešního dne vzít pozitiva a zítra do závodu dát sto procent."

Suzuki se na Phillip Islandu v posledních letech nedaří, což ví i šéf týmu Paul Denning. "Výsledek kvalifikace je katastrofální, ale je pravda, že jsme udělali určitý pokrok. Bohužel pozice nejsou takové, jaké bychom chtěli," přiznal manažer. "Jediné pozitivní je, že na tvrdších pneumatikách máme podobné tempo jako většina pole. Zítra budeme moci jet konzistentně a pokusit se o umístění v první desítce."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

11:35 | Niccolo Antonelli dnes slaví 22 let.
21. února | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
21. února | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
21. února | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz