Capirossi zahájil přípravu na GP San Marina osmým časem

Chris Vermeulen pracoval na nastavení svých dvou GSV-R.
Klepněte pro větší obrázekLoris Capirossi je v Misanu jako doma, ale dneska si to trošku zkomplikoval výběrem nového podvozku. Nicméně osmý čas není na úvod špatný a s GSV-R má Ital šanci se zlepšit ještě během zítřejšího druhého volného tréninku.

„Problém, který jsme dnes měli byl stejný jako v Indy a to, že máme jeden nový podvozek. Já se rozhodl použít ten nový s jinou geometrií na předku, což znamenalo, že jsme neměli čas to v průběhu tréninku měnit, takže jsme pokračovali po celou hodinu s jediným,“ řekl Loris Capirossi.

„Určitě se zítra pokusíme o něco jiného. Je to opravdu důležitý krok ve snaze získat ten nejlepší kontakt s motocyklem a to by nám mělo umožnit jezdit mnohem rychleji. Myslím, že to bude celkem jednoduchá cesta, jak si zítra své časy zlepšit,“ řekl závěrem Ital Capirossi.

Chris Vermeulen dneska pracoval na nastavení svých dvou GSV-R a nevěnoval se tolik času na kolo, který byl v jeho případě čtrnáctý v pořadí. Australan věří, že se zítra viditelně zlepší, protože na jeho Suzuki budou celou noc pracovat týmoví mechanici, aby se dnešní situace již neopakovala.

„Trénink začal velmi dobře, protože jsme pracovali s nastavením z předchozího roku, o kterém jsme věděli, že bylo rychlé a s tímto nastavením jsem se cítil velmi dobře,“ uvedl Chris Vermeulen.

„V polovině tréninku jsem vyměnil motocykl za druhý, ale ten měl nějaké problémy s nastavením během brždění a nad tím jsme strávili zbytek tréninku ve snaze to vyřešit.“

„To bylo trochu zklamáním, protože to znamenalo, že jsem neměl šanci zajet s takovým nastavením rychle, ale měl jsem pocit, že bych dokázal jet mnohem rychleji, kdyby tento problém nebyl,“ pokračoval Vermeulen a závěrem dodal: „Jsem si jistý, že chlapi na tom do zítřka zapracují a my tak budeme schopni zajet lepší časy.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.