Capirossiho v závěru porazil Kallio, Bautista po kontaktu s Espargarem spadl

Oba jezdci tovární Suzuki Loris Capirossi a Álvaro Bautista zažili o víkendovém závodu v Laguně Seca zklamání a každý z nich z různých důvodů.

Loris Caprirossi ještě na cílové rovince věřil, že cílem projel devátý, ale videozáznam ukázal, že Mika Kallio byl rychlejší o neuvěřitelné 0,001 sekundy a Ital si tak odvezl body za desátou příčku.

„Myslím, že jsme dnes svou práci odvedli, protože náš rytmus je o půl sekundy pomalejší než v kvalifikaci a to je to, kde jsme teď ,“ řekl po závodě Loris Capirossi. „Snažil jsem se volit různé stopy v každém z dvaatřiceti kol, abych se pokusil zlepšit čas v třetím sektoru, ale měl jsem tam problémy s předkem motocyklu.“

„Závod byl náročný a v samotném závěru jsem se dostal do souboje s Kalliem a Espargarem. V posledním kole jsem si snažil udržet pozici, ale vypadá to, že mě dostal právě na rovince. Myslel jsem, že jsem projel cílem dřív, ale video ukázalo, že mě porazil,“ řekl závěrem Capirossi, jenž nebyl spokojen ani s devátým místem, o které v závěru těsně přišel.

V případě Álvara Bautisty můžeme hovořit o velké smůle, protože po nárazu Aleixe Espargara havaroval a nedokončil podobným způsobem už druhou Grand Prix v řadě. Španěl po nevýrazném startu získal v samotném závodu velmi dobrý rytmus, předjel několik jezdců a jeho snaha skončila v třetím kole závodu.

Klepněte pro větší obrázek„Špatně jsem odstartoval, protože mi jela motorka dlouho po zadním kole a díky tomu jsem ztratil některé pozice. Po pár kolech jsem se ale cítil lépe a dokázal předjet několik jezdců,“ uvedl Álvaro Bautista. „Na začátku třetího kola jsem v první zatáčce předjel Espargara a protože jsem si držel stopu do druhé, což jsou dvě zatáčky za sebou, on byl uprostřed té poslední, narazil do mě a já spadl.“

„Je to obrovské zklamání, protože jsem se cítil skutečně velmi dobře a byl schopen celkem snadno dojet další jezdce,“ řekl Álvaro Bautista, pro něhož premiéra v Laguně Seca nedopadla vůbec dle jeho očekávání.

„Je to samozřejmě zklamání, že se Álvaro dostal do kontaktu s Espargarem a skončil v závodu už tak brzo, zejména pak potom, co se v průběhu víkendu neustále zlepšoval. Je to druhá Grand Prix, kde spadl bez vlastního zavinění a musíme doufat, že se k němu štěstí rychle vrátí,“ řekl šéf týmu Rizla Suzuki Paul Denning.

„Loris neměl špatný start, ale prvních pár kol nešlo podle plánu, takže vznikla ztráta na vedoucí skupinu. Potom to byla otázka tvrdého boje a velká škoda, že přišel o devátou příčku na cílové rovince,“ uzavřel svůj komentář Denning, který vkládá vysoké naděje do závodu v Brně, protože tam se Capirossimu v minulosti dařilo a navíc je tam v pondělí čeká důležitý test.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře