Cardion AB Motoracing ukončil spolupráci s RSV

Po odchodu týmu Aspar zůstal u italského výrobce podvozků RSV jako jediný český tým Cardion AB Motoracing, ale už brzy uvidíme v jejich boxech značku FTR.

Po dvou závodech třídy Moto2 v mistrovství světa silničních motocyklů se také brněnský tým rozhodl pro změnu, ukončil spolupráci s italským výrobcem podvozků RSV a uzavřel novou s britským výrobcem FTR Moto LLP.

Pro Karla Abrahama, jezdce týmu Cardion AB Motoracing to znamená, že od závodu v Le Mans nebo od italského Mugella pojede na novém motocyklu a mnohem konkurenceschopnějším stroji než byl dosavadní model RSV.

Nedostatek vývoje ze strany italského výrobce je důvodem změny značky motocyklu, protože jejich stroj začal dost výrazně ztrácet na konkurenci. Problémy byly s nastavením podvozku, ale také s aerodynamikou.

Příkladem může být druhá nejlepší maximální rychlost Alexe Debona v závodu v Jerezu, když Španěl na stroji FTR zajel rychlostí 247,9 kilometrů v hodině a Karel Abraham byl s 237,7 kilometry v hodině třetí od konce.

„Hlavním důvodem, proč jsme odešli od RSV bylo, že nepokračoval vývoj motocyklu,“ uvedl šéf týmu Cardion AB Motoracing Karel Abraham. „Třída Moto2 je nová a o to víc jsme čekali neustálou práci na stroji a změny k lepšímu. Vše nové, co se na stroji udělalo, bylo ale výhradně dílem našich mechaniků.“

„S motocyklem FTR Kája testoval už před začátkem sezony. Vypadalo to dobře, ale tehdy jsme se nedomluvili na ceně. Po závodu v Jerezu jsme od několika značek znovu dostali nabídku a nakonec jsme se s FTR už dohodli. Motocykl by měl být připraven na závod v Le Mans a já věřím, že to vyjde.“

„Poslední slovo ale budou mít mechanici. Pokud by to nebylo možné, tak Kája na GP Francie pojede ještě s RSV a s FTR se představí při následujícím podniku mistrovství světa v italském Mugellu,“ uvedl jen několik dní před začátkem závodního víkendu ve Francii Karel Abraham.

Britský výrobce FTR má patnáctileté zkušenosti v oblasti konstrukce rámů a úprav podvozků pro některé přední výrobce a závodní týmy. V kategorii Moto2 jede na jejich podvozku Alex Debon a na upravených strojích FTR pak tým Speed Up, kde závodí Gábor Talmácsi a Andrea Iannone.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz