Casey Stoner má měsíc na to, aby si doléčil zápěstí

Australan si vedl velmi dobře po celé tři dny v Malajsii.
Klepněte pro větší obrázekCasey Stonera celé tři dny bolelo operované zápěstí a tak je jezdcem z nejmenším počtem odjetých kol během třídenního Oficiálního testu třídy MotoGP v Malajsii.

Během všech osmatřiceti kol, které si dnes Australan připsal na konto zajel nejrychlejší kolo za 2:01,043 sekundy a znovu obhájil své první místo ze včerejška.

„Dnešek nebyl špatný!“ uvedl Casey Stoner a pokračoval: „Čím více jezdím s GP9 tím více chápeme, jak zlepšit nastavení nového podvozku a dnes jsme o hodně pokročili zlepšením přilnavosti a kontaktem s novým motocyklem. Vzhledem k tomu, že jsem měl nedávno operaci a moje zápěstí ještě není zcela zdravé, je být nejrychlejším jezdcem tak trochu jako sen.“

Australan má měsíc na to, aby se dostal do co nejlepší kondice před dalším testem, který se tentokrát pojede začátkem března na okruhu Losail v Kataru.

„Nyní musím zapracovat na své tělesné kondici a získat zpátky úroveň, kterou potřebuji k jízdě na motocyklu bez pocitu bolesti. Nyní vím, že trénink ruky můžu urychlit a doufejme, že se situace zlepší do testu v Kataru. GP9 je skvělý motocykl a ve všech testech jsme byli mezi nejlepšími.“

„To ovšem neznamená, že si můžeme dovolit polevit, budeme nohama na zemi a pokračovat v práci. Zajel jsem hodně dobrých časů na kolo na obou směsích pneumatiky, ale dávám přednost té tvrdší. Skutečnost, že zde máme pravidlo jednotných pneumatik, zdá se nemá vliv na výkon Bridgestone, který odvádí, tak jako vždy, skvělou práci,“ řekl závěrem Casey Stoner.

16. července | Johann Zarco dnes slaví 29 let. odkaz
14. července | John McPhee dnes slaví 25 let.
7. července | Za 10 let získal Márquez 10 pole position a 10 vítězství na Sachsenringu. odkaz
7. července | Marc Márquez slaví desáté vítězství na Sachsenringu (včetně výher v nižších třídách). odkaz
7. července | Dnes opět dokázali zvítězit oba bratři Márquezovi a oba nyní vedou šampionát ve své třídě. odkaz