Casey Stoner pojede v roce 2011 u Hondy

V tiskovém prohlášení HRC dnes zveřejnili jméno jejich prvního továrního jezdce pro rok 2011, kterým se stal po čtyřech letech u továrního týmu italské Ducati, Australan Casey Stoner.

Casey Stoner naposledy s Hondou závodil, když v roce 2006 absolvoval svou premiérovou sezonu jezdce MotoGP v barvách soukromého týmu LCR. Jaké bude kompletní složení tovární Hondy pro sezonu 2011 HRC oznámí v průběhu sezony.

Viceprezident HRC Shuhei Nakamoto k příchodu Casey Stonera, řekl: „Jsme velmi rádi, že se k nám v příštím roce Casey přidá. Samozřejmě je to jeden ze špičkových jezdců MotoGP a přinese sebou cennou rychlost a zkušenosti.“

„V tovární Hondě už teď máme dva velmi silné a zkušené jezdce v podobě Daniho Pedrosy a Andrea Doviziosa, kteří si vedou velmi dobře a v současné době si drží druhé a třetí místo v průběžném hodnocení šampionátu.“

„Honda také věří, že se ji tyto dva jezdce podaří udržet pro příští rok, což by nám dalo skutečně impozantní jezdeckou sestavu,“ řekl k přestupu ikony Ducati do tovární Hondy, viceprezident HRC Nakamoto.

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.