Casey Stoner první den v Sepangu druhý

Dnes vyjeli na dráhu v Sepangu konečně všichni závodníci MotoGP a mezi nimi samozřejmě nechyběla dvojice jezdců tovární Ducati Casey Stoner a Nicky Hayden.

Australan byl spokojený s novým motorem a velmi rychle dokázal získat správnou rychlost. Později se zaměřil na nastavení svého motocyklu ve snaze vyřešit problémy s vibracemi. Jeho nejlepší čas dnes znamenal druhou pozici ve výsledkové listině.

Teploty, které dnes v Sepangu panovaly, byly skutečně tropické, protože teplota vzduchu měla čtyřicet stupňů, dráha dokonce přes šedesát a navíc asi patnáct minut před koncem začalo pršet.

„Začali jsme s nastavením, které bylo celkem dobré a umožnilo nám zajet docela rozumné časy na kolo,“ řekl Casey Stoner. „Mysleli jsme, že se budeme postupem času dále zlepšovat, ale měli jsme drobné problémy s vibracemi. Zkoušeli jsme spoustu různých variant ve snaze trošku zlepšit kontakt s motocyklem, ale to ke zlepšení nevedlo.“

„Upřímně je těžké pochopit proč, protože podmínky na dráze byly obzvlášť obtížné. Bylo takové horko, že ve skutečnosti bylo těžké přijít na to, zda na motorce došlo k nějakému zlepšení nebo ne.“

„Pocit z motocyklu je celkově velmi dobrý, je velmi vyvážený a jsem s ním spokojený. Doufejme jen, že zítra bude o něco chladněji, abychom dokázali přijít na to, zda změny, které zkusíme jsou ty pravé,“ řekl Casey Stoner.

Nicky Hayden stejně jako jeho týmový kolega testoval aerodynamické prvky GP10, ale také se potýkal s problémy s vibracemi. Oba jezdci tovární Ducati věří, že se jim zítra podaří zlepšit základní nastavení jejich nové GP10.

„Celkově byl dnešní den pozitivní. Určitě šlo ve skutečnosti zajet rychleji a ke konci, když jsme byli připravení zajet další kola začalo pršet a to nás trošku omezilo,“ řekl Nicky Hayden. „Bylo by hezké mít ještě šanci zajet víc kol. Ale celkově motocykl působil dobrým dojmem.“

„Provedli jsme pár drobných změn, které nám pomohly, ale hodně bojujeme s vibracemi. Před začátkem sezony není hodně testování, takže musíme rychle postupovat. První den je jasný, máme stanoven dobrý výchozí bod a z toho budeme vycházet,“ řekl Nicky Hayden.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz